X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Duży potencjał gospodarczych relacji polsko-ukraińskich

11.02.2020 12:13
Migracje zarobkowe stanowią krwiobieg gospodarki – mówi wiceprezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej Andrzej Drozd
Audio
  • Duży potencjał gospodarczych relacji polsko-ukraińskich
Wiceprezes PUIG Andrzej Drozd w studiu Polskiego Radia dla Zagranicy
Wiceprezes PUIG Andrzej Drozd w studiu Polskiego Radia dla ZagranicyFoto: Ewa Plisiecka/PRdZ

Podczas ubiegłotygodniowego forum gospodarczego Europa-Ukraina w Jasionce koło Rzeszowa Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza zaprezentowała kampanię społeczną „Partnerstwo i zatrudnienie”. To projekt skierowany przede wszystkim do pracowników z Ukrainy, pracodawców oraz agencji pośrednictwa pracy w Polsce i w Ukrainie. Od 1992 r. PUIG wspiera, inspiruje oraz pomaga w wymianie doświadczeń między polskimi i ukraińskimi przedsiębiorcami.

Nasze wzajemne relacje gospodarcze mają tendencję wzrostową – uważa wiceprezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej Andrzej Drozd. Ukraina przeżywa dobry okres rozwoju gospodarczego a obustronny potencjał nigdy nie był do końca wykorzystywany, ale mam nadzieję, że z czasem będzie on zagospodarowany – dodaje gość Polskiego Radia dla Zagranicy.

Na Ukrainie zmieniło się prawo dewizowe, które w ostatnim czasie stało się bardziej liberalne a poszczególne regiony Ukrainy szukają partnerów, jest więc klimat zwiększonej obecności polskich przedsiębiorców – zapewnia Andrzej Drozd.

Szacuje się, że w Polsce pracuje około 1 200 000 obywateli Ukrainy, a na polskich uczelniach studiuje ok. 50 tys. studentów z Ukrainy, mamy więc realną szansę wzajemnego lepszego poznania się – podkreśla wiceprezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej.

Z Andrzejem Drozdem rozmawia Ewa Plisiecka.

Zobacz więcej na temat: Ukraina pracownicy