X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

PLL LOT porozumiały się w sprawie wynagrodzeń

21.05.2020 13:09
Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT porozumiał się z pracownikami załóg pokładowych zatrudnionych w formule B2B. To osoby, które świadczą pracę, jako jednoosobowe firmy lub są zatrudnione w firmach zewnętrznych takich, jak LOT - Crew.
Audio
  • Jak mówi rzecznik PLL LOT Michał Czernicki, wynagrodzenie będzie wypłacone nawet wtedy, gdy faktycznie przepracowany czas na pokładach samolotów będzie równy zeru (IAR)
Samolot PLL LOT. Zdjęcie ilustracyjne
Samolot PLL LOT. Zdjęcie ilustracyjneShutterstock

Personel latający, czyli piloci i stewardesy otrzyma świadczenia gwarantowane w wysokości od dwóch i pół tysiąca do ponad siedmiu tysięcy złotych miesięcznie. Wynagrodzenie będzie wypłacone nawet wtedy, gdy faktycznie przepracowany czas na pokładach samolotów będzie równy zeru.

Stewardessy otrzymają od 2500 do 3600 złotych minimalnego wynagrodzenia miesięcznie, a kapitanowie przy nalocie niższym, niż 13-15 godzin od 5500 do 7200 złotych miesięcznie. Natomiast w przypadku faktycznego przepracowania większej liczby godzin, wypłacone wynagrodzenie będzie rosło.

Polskie Linie Lotnicze LOT zatrudniają około 1700 stewardess i stewardów oraz około 900 pilotów. Na etatach pracuje 300 pilotów oraz 500 pracowników personelu pokładowego. Reszta jest zatrudniona na umowach cywilno - prawnych i świadczy pracę, jako jednoosobowe firmy.

Kilka tygodni temu zarząd spółki prowadził rozmowy z etatowymi pracownikami PLL LOT w sprawie wysokości tak zwanego postojowego, czyli wynagrodzenia w czasie zawieszenia lotów. Strony nie doszły jednak do porozumienia.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: LOT lotnictwo transport

Bilion euro wyniesie wielkość unijnego funduszu odbudowy po koronakryzysie

21.05.2020 11:00
Komisja Europejska ma zaproponować w przyszłym tygodniu utworzenie funduszu odbudowy po koronakryzysie przekraczającego bilion euro. Poinformował o tym wiceprzewodniczący Komisji Valdis Dombrovskis. To więcej niż początkowe przymiarki Komisji, mówiące o funduszu w wysokości 320 miliardów euro.

Białoruski teatr z Mińska i polski z Białegostoku przeczytają online "Pana Tadeusza"

21.05.2020 11:11
Narodowy Teatr Akademicki Białorusi imienia Janki Kupały i Teatr Dramatyczny imienia Aleksandra Węgierki z Białegostoku organizują w czwartek o godz. 19.00 (czasu obowiązującego w Polsce) wspólne czytanie na Facebooku "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. Spotkanie literackie w internecie odbędzie się w ramach obchodów Dnia Teatru Publicznego w Polsce oraz 100. lecia istnienia Narodowego Teatru Białorusi imienia Janki Kupały.

Blisko 8,5 tys. osób wyzdrowiało w Polsce z COVID-19. Są też nowe przypadki zakażeń

21.05.2020 11:19
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 245 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem i 3 kolejnych zgonach. Od wczoraj wyzdrowiało 269 osób chorych na COVID-19.