X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Poczta Polska kupuje sprzęt pomocny w leczeniu chorych na COVID-19

23.05.2020 12:46
Poczta Polska kupiła specjalistyczny analizator immunologiczny osocza, który pomoże w leczeniu chorych na COVID-19. To jedyne takie urządzenie w polskich centrach krwiodawstwa i krwiolecznictwa - poinformowało w piątkowym komunikacie Ministerstwo Aktywów Państwowych (MAP).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock/Sergey Ryzhov

Urządzenie będzie przekazane do Białegostoku, dzięki czemu tamtejsze centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa będzie w stanie przygotować preparaty do leczenia chorych w całej Polsce.

Jak informuje MAP, przy pomocy analizatora można dokładnie określić poziom przeciwciał w osoczu krwi pochodzącym od ozdrowieńców i dzięki temu przygotować odpowiednie dawki leczniczego preparatu, które będą przeznaczone dla chorych na COVID-19.

Transfuzja osocza ozdrowieńców, którzy przeżyli zakażenie wirusem SARS-CoV-2 i wytworzyli przeciwciała jest jedną z obecnie badanych kuracji leczniczych. Badania trwają również w Polsce, a kluczowe dla ich powodzenia jest pozyskiwanie osocza od osób, które wyzdrowiały po infekcji. Osoby takie systematycznie zgłaszają się do Regionalnych Centrów Krwiodawstwa w całej Polsce.

Urządzenie wraz z odczynnikami i materiałami niezbędnymi do wykonywania badań kosztowało ponad 330 tys. zł. Pieniądze na zakup pochodziły z funduszy spółek z grupy Poczty Polskiej.


PAP/dad