X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ambasadorowie UE dali zielone światło dla sankcji gospodarczych wobec Białorusi

23.06.2021 15:51
Na restrykcje sektorowe zgodzili się ministrowie spraw zagranicznych 27 krajów. Sankcjami objęte mają być sektory ropy naftowej oraz soli potasowej i będzie unijny zakaz importu dla produktów z tych sektorów.
Audio
  • Ambasadorowie UE dali zielone światło dla sankcji gospodarczych wobec Białorusi [posłuchaj]
Protesty na Białorusi
Protesty na BiałorusiPAP/EPA/STRINGER

Procedura ma być sfinalizowana jutro rano i później decyzja zostanie opublikowana w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Wtedy dokładnie będzie wiadomo które sektory Wspólnota wzięła na celownik. 

Brukselska korespondentka Polskiego Radia już wcześniej informowała, że sankcjami objęte mają być sektory ropy naftowej oraz soli potasowej i będzie unijny zakaz importu dla produktów z tych sektorów. Restrykcje uderzą też w białoruski sektor finansowy i będą polegać na zakazie udzielania nowych kredytów bankom i zakazie kupowania obligacji przez inwestorów z Unii.

Z najnowszych ustaleń Beaty Płomeckiej wynika, że restrykcje zostaną również nałożone na sektor tytoniowy. Będzie też zakaz eksportu na Białoruś wszelkiego sprzętu, który może być użyty do szpiegowania.

IAR/ks