X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Francja: plac w Paryżu otrzyma imię Jana Karskiego

16.06.2019 14:21
Uroczystość nadania jednemu z placów imienia Jana Karskiego, słynnego kuriera i emisariusza władz Polskiego Państwa Podziemnego, odbędzie się w poniedziałek w Paryżu. Rada Paryża podjęła decyzję w tej sprawie jeszcze w 2015 roku.
Audio
  • Paryż: plac Jana Karskiego. Relacja Marka Brzezińskiego (IAR)
Jan Karski
Jan KarskiMuzeum Historii Polski/ mat. pras.

Merostwo stolicy Francji w komunikacie zapowiadającym uroczystość nazywa Jana Karskiego "uczestnikiem polskiego ruchu oporu, który dostarczył wielu informacji o eksterminacji Żydów w Polsce".

W nadaniu placowi imienia Jana Karskiego weźmie udział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Mer Paryża Anne Hidalgo reprezentować będzie jeden z jej zastępców Patrick Klugman. Oczekiwana jest też mer X okręgu dzielnicy Paryża Alexandra Cordebard i inni stołeczni radni.

"Paryż zajmował ważne miejsce w wojennych wspomnieniach polskiego emisariusza"

Do stolicy Francji przyjedzie również z tej okazji prezes Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego - Ewa Junczyk-Ziomecka, która podkreśliła w komunikacie, że "Paryż zajmował ważne miejsce w wojennych wspomnieniach polskiego emisariusza".

Plac Jana Karskiego, dotychczas bezimienny, znajduje się u zbiegu ulic Cail i Louis Blanc. To kwadratowy obszar położony na wiadukcie nad torami prowadzącymi do Dworca Wschodniego. Pobliskie budynki mają numery krzyżujących się tam ulic Cail i Louis Blanc. Na placu znajduje się zielony skwer, na którym, chronione przed ruchem samochodowym, bawią się dzieci.

Przed uroczystością mer Paryża przyjmie prezydenta Warszawy z okazji dwudziestolecia paktu przyjaźni między obu miastami i dziesięciolecia paryskiego Festiwalu Chopina. Przy tej okazji podpiszą oni nowy pakt przyjaźni i współpracy.

IAR/PAP/dad

Juncker: Francuzi wydają zbyt dużo i przeznaczają pieniądze na niewłaściwe cele

08.05.2017 20:11
Szef Komisji Europejskiej zaapelował do francuskiego prezydenta-elekta, by po objęciu władzy ograniczył wydatki publiczne w tym kraju. Jean-Claude Juncker ocenił, że utrzymanie wydatków na obecnym poziomie nie jest możliwe na dłuższą metę.