X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosja: Polak skazany na 14 lat kolonii za szpiegostwo

25.06.2019 12:22
Moskiewski Sąd Miejski skazał obywatela polskiego oskarżonego o szpiegostwo; otrzymał on karę 14 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze - poinformowała agencja TASS powołując się na służby prasowe sądu. Według agencji TASS, które powołuje się w tym względzie na FSB, mężczyzna miał organizować „wywóz komponentów S-300 do Polski”
Flaga Rosji
Flaga Rosjipixabay.com

Polak został zesłany do kolonii karnej o zaostrzonym rygorze - poinformowała agencja TASS powołując się na służby prasowe sądu. Według agencji TASS, które powołuje się w tym względzie na FSB, mężczyzna miał organizować „wywóz komponentów S-300 do Polski” TASS podaje, że skazany nazywa się Marian Radzajewski.

Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami, ponieważ sprawie nadano status tajnej.

- "Sąd uznał Mariana Radzajewskiego za winnego popełnienia przestępstwa na podstawie art. 276 kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej ( „szpiegostwo ”) i skazał go na 14 lat w kolonii ścisłego reżimu” – powiedział przedstawiciel sądu, którego cytuje TASS.

TASS powołuje się na informacje od służby prasowej sądu. Z kolei od służb komunikacji publicznej FSB, agencja państwowa TASS miała usłyszeć, że mężczyzna miał próbować wywozić z Rosji do Polski "komponenty S-300". 

Proces rozpoczął się 10 czerwca. Artykuł kodeksu karnego, którego dotyczyły zarzuty wobec polskiego obywatela, przewiduje karę od 12 do 20 lat pozbawienia wolności.

PAP/dad

Zobacz więcej na temat: szpieg Rosja