X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Fundacja "KALYNA" pomaga w edukacji dzieci żołnierzy poległych w Donbasie

24.07.2019 16:36
Polsko-Ukraińsko-Kanadyjska Fundacja Stypendialna "KALYNA" od 2018 roku wspiera  ukraińskie rodziny osób poległych lub ciężko rannych w Donbasie w kontynuacji nauki i rozwoju badań naukowych.
Audio
  • Z Grażyną Staniszewską, przewodniczącą Rady Polsko-Ukraińsko-Kanadyjskiej Fundacji Stypendialnej "Kalyna" oraz z dr Eugeniuszem Misiło, rozmawia Andrzej Rybałt [posłuchaj]
Grażyna Staniszewska w trakcie rozmowy z Andrzejem Rybałtem
Grażyna Staniszewska w trakcie rozmowy z Andrzejem RybałtemAndrzej Rybałt/PRdZ

Polsko-Ukraińsko-Kanadyjska Fundacja Stypendialna "KALYNA" powstała latem 2018 roku. Przewodniczącą Rady Fundacji jest Grażyna Staniszewska posłanka na Sejm X, I, II i III kadencji, senator V kadencji, posłanka do Parlamentu Europejskiego VI kadencji.

Dzięki fundacji przyznawane są stypendia studenckie dla dzieci żołnierzy poległych w Donbasie chcących studiować oraz stypendia naukowe lub twórcze na konkretne badania zakończone publikacją wyników, książek lub zorganizowanie znaczącego wydarzenia artystycznego, kulturalnego czy społecznego, które stanie się istotnym przyczynkiem polsko-ukraińskiego porozumienia, pojednania ponad podziałami.

Stypendystą  Fundacji jest m.in. dr Eugeniusz Misiło. - To jest polski Ukrainiec, który zajmuje się pracą naukową, zajmuje się wyjaśnianiem trudnych momentów z naszej wspólnej polsko-ukraińskiej przeszłości, a także i działaniami takimi na rzecz pojednania ponad mogiłami, co jest nam niezwykle potrzebne - wyjaśnia Grażyna Staniszewska. W krakowskim Archiwum Narodowym dr Misiło szukał list transportowych Łemków wysiedlonych w czasie Akcji "Wisła", a znalazł 8000 unikalnych zdjęć Łemków na niemieckich kenkartach. Dowody tożsamości zabierano im w momencie przesiedlania do ZSRR – dodaje Grażyna Staniszewska. 

Z Grażyną Staniszewską, przewodniczącą Rady Polsko-Ukraińsko-Kanadyjskiej Fundacji Stypendialnej "Kalyna" oraz z dr Eugeniuszem Misiło, rozmawiał Andrzej Rybałt.


dad

Zobacz więcej na temat: Ukraina Donbas

Kołomyja: wystawa fotografii ukazująca losy uciekinierów ze wschodu Ukrainy

23.07.2019 10:33
Wystawę fotograficzną "Nadzieja. Rodzina. Wspólnota", przybliżającą losy uciekinierów ze wschodu Ukrainy, m.in. z ogarniętego wojną Donbasu, otwarto w Narodowym Muzeum Sztuki Ludowej Huculszczyzny i Pokucia w Kołomyi - poinformowało biuro prasowe Caritas Polska.

Rosja: Sąd Najwyższy utrzymał w mocy wyrok ws. ukraińskiego studenta

23.07.2019 17:27
Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej utrzymał we wtorek w mocy wyrok w sprawie obywatela Ukrainy Pawła Hryba, skazanego w marcu przez sąd w Rostowie nad Donem na sześć lat kolonii karnej za nawoływanie do terroryzmu.

Moskwa: zatrzymano Aleksieja Nawalnego

24.07.2019 10:42
Aleksiej Nawalny został zatrzymany w Moskwie. Rosyjski opozycjonista poinformował o tym na Twitterze.