X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Bojówkarze blokują odbudowę mostu w ukraińskim Donbasie

04.08.2019 14:50
Prorosyjscy bojówkarze blokują odbudowę mostu w Stanicy Ługańskiej w objętym konfliktem zbrojnym Donbasie. Zniszczony most służy ludności cywilnej do przekraczania linii rozdziału sił między terenami zajętymi przez prorosyjskich separatystów i terytorium kontrolowanym przez siły rządowe. 
Audio
  • Bojówkarze blokują odbudowę mostu w ukraińskim Donbasie. Relacja Pawła Buszki (IAR)
Ukraiński batalion Donbas podczas ćwiczeń wojskowych w pobliżu Mariupola. Zdjęcie ilustracyjne
Ukraiński batalion Donbas podczas ćwiczeń wojskowych w pobliżu Mariupola. Zdjęcie ilustracyjneLiukov / Shutterstock.com

Odbudowę mostu zapowiadał niemal miesiąc temu prezydent Wołodymyr Zełenski. Odwiedził on wówczas położną na linii rozdziału sił Stanicę Ługańską razem z Przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem. Wołodymyr Zełenski obiecał wówczas, że jeśli separatyści pójdą na współpracę, to remont mostu potrwa około miesiąca. 

Aby rozpocząć prace remontowe należy rozminować most i przyległe do niego tereny. Tymczasem, jak poinformowała strona ukraińska, bojówkarze od wielu dni nie dają gwarancji bezpieczeństwa ukraińskim pirotechnikom, dlatego też prace rozminowujące nie mogą być rozpoczęte. Bojówkarze blokują prace, pomimo tego, że w sprawie rozminowania mostu umówiono się w ramach mińskiej trójstronnej grupy do spraw Donbasu. 

Na wschodzie Ukrainy dwa tygodnie temu ogłoszono kolejne zawieszenie broni, które jest łamane. Według informacji ukraińskiej armii bojówkarze w ciągu ostatniej doby osiem razy atakowali ukraińskie pozycje. 

IAR/dad