X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Jemen na skraju katastrofy. Polska niesie pomoc

08.08.2019 13:04
Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej włącza się w pomoc dla mieszkańców Jemenu. W najbiedniejszym kraju regionu Zatoki Perskiej od pięciu lat toczy się wojna domowa. Większość mieszkańców potrzebuje natychmiastowej pomocy humanitarnej.
Audio
  • Jemen: PCPM włącza się w pomoc dla ofiar wojny. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Oprócz problemu z dostępem do służby zdrowia, Jemeńczykom brakuje żywności i wody pitnej.
Oprócz problemu z dostępem do służby zdrowia, Jemeńczykom brakuje żywności i wody pitnej. PAP/EPA/YAHYA ARHAB

Według PCPM największym problemem w Jemenie jest dostęp do opieki zdrowotnej. Połowa wszystkich placówek służby zdrowia jest uszkodzona lub nie może funkcjonować, a cały kraj ma ograniczony dostęp od leków. - Priorytetem działań Centrum jest dostarczenie do Jemenu bardzo dużych ilości leków oraz sprzętu medycznego. Mówimy tutaj o 25-30 tonach leków, które są potrzebne w Jemenie natychmiast. Ze względu ma wojnę, ze względu na załamanie się całego systemu opieki zdrowotnej - wyjaśnił prezes Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej Wojciech Wilk.

Klęska głodu

Według Biura Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej co dziesięć minut w Jemenie umiera dziecko poniżej piątego roku życia z możliwych do uniknięcia przyczyn.

"400 tysięcy dzieci jest poważnie niedożywionych i dziewięć razy bardziej narażonych na śmierć niż ich zdrowsi rówieśnicy. Ponad 8,4 mln ludzi w Jemenie nie wie, kiedy zje swój następny posiłek. Jemen jeszcze przed wojną miał ogromne problemy, żeby wyprodukować odpowiednią ilość żywności. Obecnie - to największy kryzys żywnościowy świata" - czytamy na stronie internetowej Centrum.

Problemy z dostępem do wody 

Problemy z dostępem do wody pitnej i zbliżająca się pora deszczowa zwiększają ryzyko wybuchu epidemii cholery. Od początku tego roku dotknęła ona już pół miliona osób

- W Jemenie mamy do czynienia ze zdecydowanie największym kryzysem humanitarnym na świecie, dlatego jako PCPM jesteśmy zdeterminowani, aby nieść pomoc w tym kraju - dodał Wojciech Wilk.

Wojna domowa w Jemenie toczy się od 2015 roku. Walkę prowadzą ze sobą rebelianci Huthi oraz Al-Ka’ida Półwyspu Arabskiego. W konflikt włączyła się także Arabia Saudyjska, która wsparła prezydenta Abdrabuha Hadiego.

Wpłat na zakup leków można dokonać poprzez stronę internetową pcpm.org.pl/jemen


IAR/dad

Minister Beata Kempa rozmawiała z ambasador Jemenu o pomocy humanitarnej

20.11.2018 16:30
O pomocy humanitarnej dla poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Jemenie rozmawiała we wtorek minister Beata Kempa z ambasador tego kraju w Polsce Mervat Mojali. 

Beata Kempa: na pomoc humanitarną wydaliśmy 2,5 mld zł

28.12.2018 15:55
– Generalnie na całą pomoc humanitarną i rozwojową przeznaczamy w tym roku 2,5 mld złotych. Dzięki tej kwocie byliśmy w stanie zrealizować wszystkie wnioski, z którymi zgłaszały się organizacje pozarządowe – powiedziała w Polskim Radiu 24 Beata Kempa, minister ds. pomocy humanitarnej.