X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Humanitarna pomoc z Polski dociera do ofiar wojen i kataklizmów

09.08.2019 16:21
Polskie organizacje pomocowe pomagają ofiarom wojen i klęsk żywiołowych w Jemenie, Wenezueli, Syrii, Malawi, Sri Lance i Madagaskarze
Audio
  • Humanitarna pomoc z Polski dociera do ofiar wojen i kataklizmów - relacja Ewy Plisieckiej
Humanitarna pomoc z Polski dociera do ofiar wojen i kataklizmów
Humanitarna pomoc z Polski dociera do ofiar wojen i kataklizmówFoto: pixabay.com

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej włącza się w pomoc dla mieszkańców Jemenu. W najbiedniejszym kraju Zatoki Perskiej od pięciu lat toczy się wojna domowa. Większość mieszkańców potrzebuje natychmiastowej pomocy humanitarnej.

PCPM jest kolejną polską organizacją, która włączyła się w pomoc Jemenowi. Wcześniej zrobiły to też Polska Akcja Humanitarna i Caritas Polska. PAH rozpoczyna w Jemenie pierwszy projekt sanitarny. W prowincjonalnej szkole zbuduje toalety.

PAH apeluje także o finansowe wsparcie dla mieszkańców Wenezueli. Do tej pory organizacja pomogła prawie 20-tu tysiącom osób w kraju, w którym większość obywateli stoi na skraj ubóstwa.

O pomoc dla mieszkańców afrykańskiego państwa Malawi apeluje Polska Misja Medyczna. Pół roku temu przeszedł tam potężny cyklon. Misja rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na specjalistyczny aparat dla miejscowego szpitala, w którym pracują dwie polskie lekarki. Jak mówi Ewa Piekarska z Polskiej Misji Medycznej, urządzenie zostało zniszczone w czasie huraganu. 

Dzięki projektowi Polskiej Misji Medycznej, realizowanemu przy wsparciu finansowym rządu, w zeszłym roku ponad 300 Syryjczyków otrzymało specjalistyczne protezy. W około 95 procentach inicjatywę sfinansowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Bezpośrednim celem projektu było uruchomienie centrum ortopedycznego w Termanin.

Ofiarom wojny w Syrii pomaga też Caritas Polska. Organizacja przekazała już ponad 46 mln złotych wsparcia. Program „Rodzina rodzinie”, działający od 2016 roku, to największy polski program pomocy humanitarnej.

W ostatnim czasie Caritas Polska przekazał 100 tys. zł ofiarom zamachów na Sri Lance, dofinansowała także budowę ośrodka zdrowia "Chata Medyka” na Madagaskarze. Projekt zrealizowany został przez Fundację Redemptoris Missio. Mieszkańcy miejscowości Befasy, w której budowana jest przychodnia, są pozbawieni stałej opieki zdrowotnej.

IAR/PAP/ep

 

 

Zobacz więcej na temat: PAH Caritas Polska