Redakcja Polska

Siatkarze wykonali plan, jadą na Igrzyska Olimpijskie do Tokio

11.08.2019 17:58
Reprezentanci Polski wygrali 3:1 (21:25, 25:23, 25:23, 25:21) ze Słowenią i są już pewni awansu na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Podopieczni Vitala Heynana wygrali turniej kwalifikacyjny w Gdańsku.
Polacy cieszą się podczas meczu turnieju kwalifikacyjnego siatkarzy do igrzysk olimpijskich Foto: PAP/Adam Warżawa

Po dwóch dniach rywalizacji w Ergo Arenie Polacy jako jedyni w stawce mieli na koncie dwa zwycięstwa. Zarówno w piątek z Tunezyjczykami, jak i dzień później z Francuzami wygrali 3:0 i do wywalczenia przepustki bez patrzenia na małe punkty dawało im wygranie jednego seta. W pierwszej odsłonie ulegli wicemistrzom Europy 21:25, ale w drugiej zwyciężyli 25:23.

Wilfredo Leon w kluczowym momencie wziął sprawy w swoje ręce i przy stanie 20:20 w drugim secie zdobył dwa punkty zagrywką. W dwóch ostatnich setach Heynen dał szansę zmiennikom, którzy spisali się na medal i przypieczętowali wygraną.

Gdy nasi siatkarze doprowadzili prowadzenie do końca partii, kibice w Gdańsku wpadli w euforię. Było już pewne, że mistrzowie świata zdobyli kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Prezydent Andrzej Duda pogratulował polskim siatkarzom na Twitterze.