X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Chcemy, aby nasze placówki na całym świecie angażowały się w obchody"

23.08.2019 12:07
MSZ przygotowało na 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej międzynarodowy projekt pod nazwą "Poland: First to Fight" - mówi wiceszef dyplomacji Szymon Szynkowski vel Sęk
Audio
  • Wiceminister Szymon Szynkowski vel Sek o obchodach II WŚ [posłuchaj]
Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych
Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych Fot.: PRDZ

W historii Polski II wojna światowa jest wydarzeniem najbardziej traumatycznym. Dlatego okrągła rocznica wybuchu wojny będzie obchodzona nie tylko jednego dnia, i nie tylko w Polsce. Pierwsze wydarzenia mają miejsce dziś w Gdańsku w 80. rocznicę podpisania Paktu Ribbentrop-Mołotow. Towarzyszy im konferencja naukowa pn. "Pakt dla Wojny. Zmowa Hitler-Stalin z 23 sierpnia 1939 r."

Podczas obchodów sekretarz stanu w MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk, sekretarz stanu w MKiDN Jarosław Sellin i dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Karol Nawrocki zainaugurowali obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. 

Podczas konferencji prasowej odbyła się prezentacja oficjalnego spotu promującego globalną kampanię informacyjno-edukacyjną Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP i Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku związaną z wystawą pt. "Walka i cierpienie” prezentowana przez blisko 90 polskich placówek dyplomatycznych w ponad 60 krajach świata.

Celem kampanii informacyjno-edukacyjnej MSZ i Muzeum II Wojny Światowej jest popularyzowanie wiedzy o polskim doświadczeniu II wojny światowej, oddanie hołdu polskim bohaterom walk i ofiarom II wojny światowej, upowszechnianie rzetelnej wiedzy historycznej opartej o źródła i relacje świadków II wojny światowej, a także przeciwdziałanie pojawiającej się w międzynarodowej przestrzeni publicznej dezinformacji dotyczącej II wojny światowej.

Konferencję naukową w Gdańsku pn. "Pakt dla Wojny. Zmowa Hitler-Stalin z 23 sierpnia 1939 r." otworzył znany brytyjski historyk Roger Moorehouse. W konferencji biorą udział uznani międzynarodowi historycy, przedstawiciele muzeów narodowych państw dotkniętych skutkami Paktu Ribbentrop-Mołotow. 

Wieczorem na dziedzińcu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku planowany jest premierowy pokaz widowiska, pt. "Poland: First to Fight". 

O szczegółach z wiceministrem spraw zagranicznych Szymonem Szynkowskim vel Sękiem rozmawia Katarzyna Semaan.