X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ukraina: kabareciarz doradcą sekretarza Rady Bezpieczeństwa

22.10.2019 16:33
Doradcą sekretarza ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony został komik Serhij Sywocho. Showman związany jest z kabaretowym Studiem "Kwartał 95", którego współzałożycielem i gwiazdą był ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski. To nie pierwsza urzędnicza nominacja, w której państwowe stanowiska obsadzane są współpracownikami prezydenta z czasów jego działalności kabaretowej.
Audio
  • Kabareciarz doradcą sekretarza Rady Bezpieczeństwa Ukrainy. Materiał Pawła Buszki (IAR)
Panorama Kijowa
Panorama Kijowapixabay.com

Pochodzący z Doniecka 50-letni Serhij Sywocho wcześnej pracował, jako jeden z producentów i aktorów kabaretu Kwartał 95. Komentując swoją nominację na stanowisko doradcy sekretarza Rady Bezpieczeństwa wyjaśnił, że będzie odpowiedzialny za politykę humanitarną wobec Donbasu. Część komentatorów przypomina, że Serhij Sywocho w 2010 roku był zaangażowany w kampanię prezydencką eksprezydenta Wiktora Janukowycza.

Od czasów wygranej Wołodymyra Zełenskiego w wyborach prezydenckich i wygranej jego partii „Sługa Narodu” w wyborach parlamentarnych kilka stanowisk państwowych zostało powierzonych osobom związanym z „Kwartałem 95”. M.in. Szefem Służby Bezpieczeństwa Ukrainy został dyrektor Kwartału Iwan Bakanow. Z kabaretowej trupy Wołodymyra Zełenskiego rekrutują się też m.in. - pierwszy doradca prezydenta Serhij Szefir, oraz zastępca szefa biura prezydenta Serhij Trofimow.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Ukraina Wołodymyr Zełeński