X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Bojówkarze dokonują prowokacji w Donbasie

16.11.2019 13:09
Wycofanie sił z trzech odcinków linii frontu w Donbasie jest warunkiem mającego się odbyć w przyszłym miesiącu spotkania przywódców państw w tzw. formacie normandzkim
Audio
  • Ukraina - bojówkarze dokonują prowokacji w pobliżu obszaru wycofania sił w Donbasie [posłuchaj]
zdjęcei ilustracyjne
zdjęcei ilustracyjneshutterstock / Liukov

Ukraińscy wojskowi w Donbasie donoszą o prowokacjach bojówkarzy w pobliżu Petriwskiego, gdzie tydzień temu odbyło się wycofanie sił. Prorosyjskie oddziały ostrzeliwują tereny bezpośrednio sąsiadujące z obszarem z którego wyjechali ukraińscy żołnierze. Wycofanie sił z trzech odcinków linii frontu w Donbasie jest warunkiem mającego się odbyć w przyszłym miesiącu spotkania przywódców państw w tzw. formacie normandzkim. 

Służby prasowe Operacji zjednoczonych sił podały, że wczoraj wspierani przez Rosję separatyści ostrzeliwali z wielkokalibrowych karabinów maszynowych pozycje ukraińskiej armii, położone na północ od obszaru objętego wycofaniem sił. Dziś rano z kolei separatyści ostrzelali z moździerzy tereny bezpośrednio sąsiadujące ze strefą zdemilitaryzowaną od strony południowej. Ostrzały były prowadzone z okolic opanowanego przez bojówkarzy Petriwskiego. Jak czytamy - takie działania mają na celu sprowokowanie ukraińskiej armii do tego, aby odpowiedziała ogniem, co może być wykorzystane przez Rosję do oskarżenia Ukrainy o zerwanie procesu pokojowego. 

Wycofanie sił z Petrwiskiego, Zołotego i Stanicy Ługańskiej było jednym z rosyjskich warunków spotkania na temat Donbasu przywódców Rosji, Ukrainy, Niemiec i Francji. Szczyt w formacie normandzkim ma się odbyć w Paryżu 9 grudnia.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Ukraina Rosja Donbas