X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Uhonorowano najlepsze polskie szkoły i nauczycieli na Litwie

20.11.2019 16:44
W Domu Kultury Polskiej w Wilnie rozstrzygnięto 25. konkurs "Najlepsza szkoła, najlepszy nauczyciel". Jego celem jest m.in. promowanie polskiej szkoły na Litwie. Uhonorowanych zostało 16 szkół i 100 nauczycieli różnych przedmiotów. Głównym kryterium konkursowym są wyniki uczniów poszczególnych szkół i nauczycieli na egzaminach maturalnych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Adam Bogoryja-Zakrzewski

- Podsumowanie konkursu jest największym świętem naszej szkolnej społeczności i promocją polskiej szkoły na Litwie – powiedziała Krystyna Dzierżyńska, wiceprezes Stowarzyszenia Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie "Macierz Szkolna", organizatora konkursu. - Jest to też pokazanie, że kondycja polskiej szkoły na Litwie jest całkiem dobra, co z kolei jest czynnikiem informacyjnym dla rodziców, gdyż to oni decydują, do jakiej szkoły pójdą ich dzieci - dodała.

Pomysł organizowania konkursu "Najlepsza szkoła, najlepszy nauczyciel" należy do byłego polskiego konsula w Wilnie Dobiesława Rzemieniewskiego. Początkowo laureaci byli wyłaniani wyłącznie na podstawie wyników egzaminów wstępnych maturzystów na studia wyższe. Obecnie najlepsi są określani z uwzględnieniem 17 kryteriów.

Tradycyjnie nagrodami w tym konkursie dla nauczycieli są bony podarunkowe, szkoły otrzymują nagrody rzeczowe. Fundatorami nagród są wydział konsularny ambasady RP na Litwie oraz Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie.

Na Litwie działa 70 szkół z polskim językiem nauczania, w których uczy się około 11 tys. uczniów.

PAP/dad

Zobacz więcej na temat: Litwa Wilno edukacja