X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Lwów uczcił pamięć ofiar Wielkiego Głodu na Ukrainie

23.11.2019 17:23
W 86. rocznicę Wielkiego Głodu na Ukrainie we Lwowie odbyły się uroczystości upamiętniające tę tragedię. Przed pomnikiem ukraińskiego wieszcza narodowego, Tarasa Szewczenki ze zniczy ułożono duży napis "Pamiętamy!".
Audio
  • Lwów: Obchody 86. rocznicy Wielkiego Głodu na Ukrainie. O szczegółach - Eugeniusz Sało
Obchody 86. rocznicy Wielkiego Głodu we Lwowie
Obchody 86. rocznicy Wielkiego Głodu we LwowieFoto: Karina Wysoczańska/Kurier Galicyjski

Na placu obok pomnika Tarasa Szewczenki przedstawiciele władz Lwowa, duchowni wszystkich obrządków i mieszkańcy miasta minutą ciszy uczcili ofiary Wielkiego Głodu na Ukrainie. O godz. 16:00 czasu ukraińskiego duchowni odprawili ekumeniczne nabożeństwo żałobne w intencji ofiar. Zapalono świece i znicze, z których ułożono napis "Pamiętamy!"

Przedstawiciele władz Lwowa złożyli również wiązanki kwiatów i zapalili znicze pod pomnikiem ofiar głodu i represji politycznych na prospekcie Czornowoła.

Obchody 86. rocznicy Wielkiego Głodu we Lwowie Obchody 86. rocznicy Wielkiego Głodu we Lwowie 

Według różnych szacunków w skutek Wielkiego Głodu na Ukrainie zginęło od 4 do 6 milionów ludzi. W tym około 50 tys. Polaków zamieszkujących tereny Żytomierszczyzny. Wielki Głód przez wiele państw, w tym Polskę, został uznany za ludobójstwo.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Ukraina HISTORIA Wielki Głód

Litwa: gra miejska "Śladami powstańców styczniowych"

23.11.2019 14:21
W Wilnie odbyła się w sobotę gra miejska "Śladami powstańców styczniowych", którą zorganizowała polska ambasada na Litwie i Instytut Polski w Wilnie. W piątek w Wilnie pochowano szczątki 20 uczestników zrywu niepodległościowego z 1863-1864 roku.

Media: rząd Niemiec lobbuje w USA na rzecz gazociągu Nord Stream 2

23.11.2019 15:39
Niemiecki dziennik "Bild" oskarżył niemiecki rząd o prowadzenie działań dyplomatycznych w USA, których celem jest zapobieżenie nałożeniu sankcji na firmy biorące udział w budowie Nord Stream 2 (NS2). Gazeta powołuje się przy tym na dokument "zachodnioeuropejskiej służby wywiadowczej".

Rosyjscy szpiedzy w Katalonii? Hiszpańskie media nie mają wątpliwości

23.11.2019 13:22
Agenci rosyjskiego wywiadu byli w Katalonii podczas nielegalnego referendum, które odbyło się w tym regionie Hiszpanii w 2017 r. - poinformowały w piątek hiszpańskie media, powołując się na śledztwo prowadzone przez sąd Audiencia Nacional w Madrycie. Dotyczy ono specjalnej jednostki rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU nr 29155.