X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

500 Ukraińców zaginionych w Donbasie i Krymie

26.02.2020 16:00
Na terytorium okupowanego Krymu i Donbasu zaginęło bez wieści około 500 obywateli Ukrainy. Zdaniem ukraińskich władz - część z nich może być przetrzymywana w więzieniach kontrolowanych przez Rosjan i prorosyjskich separatystów.
Audio
  • 500 Ukraińców zaginionych w Donbasie i Krymie - relacja Pawła Buszki (IAR)
Ukraińscy żołnierze patrolujący Donbas
Ukraińscy żołnierze patrolujący Donbasshutterstock.com/ Review News

Jak poinformował szef ukraińskiego MSZ Wadym Prystajko - ukraińskie władze mają listę osób, których los na okupowanych terytoriach nie jest znany. Część z nich może znajdować się za kratami w Donbasie i Krymie. Jak zaznaczył, według szacunków jest to niemal 500 osób. Dlatego, jak podkreślił, Ukraina domaga się, aby na tereny okupowane dopuszczony był Czerwony Krzyż, który by sprawdził, kto z tych osób rzeczywiście znajduje się za kratami, a kto niestety już nigdy nie powróci do rodziny.

Oprócz 500 zaginionych, według ukraińskich szacunków, na terenie okupowanego Krymu i w samej Rosji bezprawnie więzionych jest ponad 100 obywateli Ukrainy, w tym Tatarów Krymskich, a na terytorium Donbasu około 180 obywateli Ukrainy. W zeszłym roku Ukraina dokonywała wymiany więźniów z Rosją, oraz z separatystycznymi tzw. Ługańską i Doniecką Republikami Ludowymi.


IAR/dad