X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Wiedniu uczczono 210. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina

02.03.2020 12:15
Instytut Polski w Wiedniu we współpracy z Radiem Klassik Stephansdom zorganizował uroczysty koncert z okazji 210. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. W trakcie uroczystości dyrektor Rafał Sobczak w imieniu Ministra Spraw Zagranicznych prof. Jacka Czaputowicza wręczył honorową odznakę "Bene Merito" Markowi Kudlickiemu, wybitnemu polskiemu organiście, założycielowi działającej w Austrii orkiestry kameralnej "Camerata Polonia". 
Uroczysty koncert
Uroczysty koncertFot.: Instytut Polski w Wiedniu

W wydarzeniu udział wzięli między innymi przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, w tym austriackiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, świata kultury i nauki oraz Polonii. - Fryderyk Chopin to jedna z najwybitniejszych postaci historii muzyki. Geniusz obdarzony niespotykanym talentem, a przy tym wielki polski patriota, który nigdy nie zapomniał o swojej umiłowanej ojczyźnie – podkreślił witając gości dyrektor Instytutu Polskiego Rafał Sobczak. 

- To dla mnie wielki zaszczyt móc wręczyć w trakcie dzisiejszej wyjątkowej uroczystości w imieniu Ministra Spraw Zagranicznych prof. Jacka Czaputowicza maestro Markowi Kudlickiemu honorową odznakę "Bene Merito" za działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej – powiedział dyrektor Rafał Sobczak. Jak zaznaczył Sobczak "Maestro Kudlicki od lat dba o promocję wśród naszych rodaków w Austrii, jak również w środowisku austriackim dziedzictwa polskich kompozytorów i wybitnych twórców". 

Fot.: Instytut Polski w Wiedniu Fot.: Instytut Polski w Wiedniu

Marek Kudlicki od wielu lat prowadzi ożywioną działalność artystyczną. Jako wirtuoz organowy i dyrygent występował na międzynarodowych festiwalach. W codziennej działalności Marka Kudlickiego niezwykle ważne miejsce zajmuje pielęgnowanie w Austrii polskiej kultury. Centralne miejsce w życiu zawodowym Marka Kudlickiego odgrywa działająca w Austrii orkiestra kameralna "Camerata Polonia", która jest aktualnie jedyną polską orkiestrą działającą na stałe poza granicami naszego kraju. 

W trakcie koncertu licznie zgromadzona publiczność wysłuchała utworów Fryderyka Chopina i Ludwiga van Beethovena w interpretacji wybitnego pianisty młodego pokolenia Michała Dziewiora, jednego z laureatów Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie.

Fot.: Instytut Polski w Wiedniu Fot.: Instytut Polski w Wiedniu

Wykład wprowadzający wygłosił Christoph Wellner, dyrektor i redaktor naczelny jednej z najważniejszych stacji radiowych w Austrii prezentujących m.in. muzykę klasyczną – Radia Klassik Stephansdom.

Materiały prasowe Instytutu Polskiego w Wiedniu