X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Estonia łagodzi niektóre ograniczenia związane z koronawirusem

28.04.2020 15:09
Estonia ogłosiła złagodzenie części ograniczeń, związanych z koronawirusem. Rząd tego państwa zezwolił na otwarcie niektórych placówek kultury oraz ćwiczenia sportowe na zewnątrz.
Audio
  • W krajach bałtyckich stwierdzono 36 nowych przypadków koronawirusa. Najmniej na Litwie, gdzie na COVID-19 zachorowało pięć osób. Ogółem w trzech państwach potwierdzono do tej pory 3840 zakażeń. Materiał Kamila Zalewskiego
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneshutterstock.com/danielmarin

Sport na świeżym powietrzu będzie można w Estonii uprawiać od 2 maja pod pewnymi warunkami. Zabronione będzie tworzenie grup większych niż dziesięć osób, a każdy ćwiczący będzie musiał dostosować się do zasady "dwa plus dwa". Chodzi o to, aby ze sprzętu sportowego na zewnątrz korzystały maksymalnie dwie osoby na raz, zachowujące dystans dwóch metrów od siebie. Ograniczenia te nie będą jednak dotyczyć członków tej samej rodziny. Organizatorzy zajęć sportowych zobowiązani będą do zapewnienia środków dezynfekujących oraz dezynfekcji sprzętu sportowego. Od soboty czynne będą też niektóre muzea czy galerie z ekspozycjami w plenerze. Odwiedzać je będzie można maksymalnie w dziesięcioosobowych grupach, z zachowaniem bezpiecznego dystansu. Właściciele tych placówek będą zobowiązani, aby zapewnić odwiedzającym możliwość dezynfekcji rąk.

W Estonii do tej pory stwierdzono 1660 zakażeń koronawirusem.

IAR/dad

Moja Pamiątka – projekt dla seniorów przygotowany przez Muzeum Historii Polski

28.04.2020 12:48
Muzeum Historii Polski zachęca seniorów do podzielenia się wspomnieniami dotyczącymi ważnych momentów historii XX wieku. Ruszył projekt #MojaPamiątka.

Wiceszef MSZ docenia wartość akcji "Polonia4Neighbours"

28.04.2020 17:15
- Jest już kilkadziesiąt inicjatyw Polonii w ramach akcji "Polonia4Neighbours", np. infolinia ze wsparciem psychologów, szycie maseczek czy robienie zakupów. Największe zainteresowanie jest wśród Polonii m.in. z Niemiec, Wlk. Brytanii, Hiszpanii i Francji - powiedział wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.

Europosłowie pytają o pakiet drogowy, unijna komisarz unika odpowiedzi

28.04.2020 13:28
Europosłowie pytają Komisję Europejską o pakiet drogowy zaostrzający zasady w transporcie międzynarodowym, ale ta unika odpowiedzi. Sprawa pakietu, przeciwko któremu protestuje między innymi Polska, była we wtorek jednym z tematów posiedzenia komisji transportu Parlamentu Europejskiego z udziałem komisarz do spraw transportu Adiny Valean. 

Koronawirus i kryzys na rynku ropy gwoździem do trumny Putina?

28.04.2020 13:01
Problemy gospodarcze Rosji wynikające ze spadku cen ropy naftowej i epidemii koronawirusa mocno osłabią pozycję prezydenta Władimira Putina i nie będzie on w stanie podejmować żadnych ekspansjonistycznych działań - pisze we wtorek "Financial Times".