X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Donbasie wydano 200 tysięcy rosyjskich paszportów

23.05.2020 14:16
Rosjanie wydali 200 tysięcy swoich paszportów mieszkańcom Donbasu. Poinformował o tym przedstawiciel ukraińskiego rządu odpowiedzialny za terytoria okupowane. Władze Federacji Rosyjskiej już ponad rok temu wprowadziły możliwość nadawania rosyjskiego obywatelstwa mieszkańcom zajętych terenów ukraińskich obwodów donieckiego i ługańskiego.
Audio
  • Ukraina - 200 tysięcy rosyjskich paszportów w Donbasie. Materiał Pawła Buszki (IAR)
Иллюстрационное фотоshutterstock / Liukov

O około 200 tysiącach rozdanych w Donbasie rosyjskich paszportów poinformował ukraiński wicepremier minister do spraw reintegracji tymczasowo okupowanych terytoriów Ołeksij Reznikow.

Kilka miesięcy temu taką cyfrę podawały rosyjskie media. Ukraiński wicepremier potwierdził to i jak zaznaczył, według ukraińskich informacji - rosyjskie obywatelstwo przyjęło kierownictwo i cały aparat władzy tzw. Donieckiej i Ługańskiej Republik Ludowych. To sprawia, jak dodał, że nie będą oni mogli kandydować w lokalnych wyborach, które mają być ważnym etapem planu pokojowego.

Rosja kieruje marionetkowymi rządami nieuznawanych republik separatystów, oraz wspiera je militarnie przysyłając broń, amunicję i swoich żołnierzy. W wyniku, trwającego od 6 lat konfliktu w Donbasie zginęło ponad 13 tysięcy osób.

IAR/dad

Przede wszystkim gospodarka. Rozmowy prezydentów Polski i Niemiec

23.05.2020 09:22
Przyszłość gospodarki i polityki europejskiej w kontekście pandemii koronawirusa była tematem godzinnej rozmowy telefonicznej prezydentów Polski i Niemiec. Była to kolejna z serii rozmów prezydenta Andrzeja Dudy z zagranicznymi partnerami.

80 lat temu w ostatni rejs wyruszył ORP "Orzeł"

23.05.2020 09:59
80 lat temu, 23 maja 1940 r., w ostatni rejs wyruszył ORP "Orzeł". Epopeja polskiego okrętu podwodnego jest uznawana za jeden z najważniejszych symboli bohaterstwa polskich marynarzy. U progu II wojny światowej był on również świadectwem ambitnych planów rozwoju polskiego potencjału morskiego.

"Pilnujcie mi tych szlaków" - hasztag promujący wakacje w Polsce

23.05.2020 13:35
Studenci krakowskich duszpasterstw akademickich zachęcają do aktywnego wypoczynku wśród polskich krajobrazów i publikowania zdjęć z wakacji z hasztagiem "Pilnujcie mi tych szlaków". Tymi słowami Karola Wojtyły zachęcają do akcji, która promuje mądry i efektywny wypoczynek. Jak mówią młodzi z archidiecezji krakowskiej sposób wypoczynku Jana Pawła II stanowi "inspirację do zachwytu nad przyrodą i otaczającym nas światem".