X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruski Brześć wstrzymuje rejsy autobusowe do Polski

25.05.2020 14:19
Białoruski Brześć wstrzymuje wszystkie międzynarodowe rejsy autobusowe - w tym otwarte kilka dni temu połączenia autobusowe z Polską. Dworzec autobusowy w Brześciu poinformował, że "ma to związek z rozpowszechnianiem się na świecie koronawirusa i zamknięciem przez kraje sąsiednie granic z Białorusią".
Audio
  • Białoruski Brześć wstrzymuje rejsy autobusowe do Polski. Materiał Włodzimierza Paca (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjnePixabay

Białoruskie media poinformowały, że rejsy z Brześcia do Polski wykonywali polscy przewoźnicy. Jednak kierowcy mieli problemy z przekroczeniem granicy gdyż białoruska strona wymaga, aby przechodzili wcześniej 14-dniową kwarantannę. Portal internetowy "TUT.by" poinformował, że jedna z polskich firm przewozowych zwróciła się do białoruskich resortów zdrowia i transportu, aby wyraziły zgodę na przejazd polskich kierowców autobusami rejsowymi przez granicę w czerwcu i lipcu bez konieczności przechodzenia 14-dniowej kwarantanny.

Jak dowiedziało się Polskie Radio ze stolicy Białorusi, Mińska jest planowany na 29 maja kurs autobusu do Warszawy i Gdańska i bilety na te przejazdy zostały już wyprzedane. Nadal powinien też jeździć autobus z Grodna do Warszawy, który dotychczas kursował trzy razy w tygodniu.


IAR/dad

72. rocznica śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego

25.05.2020 09:00
25 maja 1948 roku w więzieniu mokotowskim w Warszawie władze komunistyczne wykonały wyrok śmierci na rotmistrzu Witoldzie Pileckim, bohaterze II wojny światowej.

Polska może stać się jednym z największych płatników funduszu wsparcia unijnej gospodarki

25.05.2020 12:13
Według analiz przeprowadzonych przez Europejskie Centrum Badań nad Gospodarką z siedzibą w Mannheim Polska może stać się jednym z największych płatników netto do 500 miliardowego funduszu wsparcia unijnej gospodarki po koronakryzysie. Niepublikowany dotąd raport centrum ujawnia w dzisiejszym wydaniu "Die Welt".

Trwają prace nad wynalezieniem skutecznej szczepionki przeciw COVID-19

25.05.2020 14:20
Amerykanie poinformowali o pozytywnych wynikach badań klinicznych nad szczepionką firmy Moderna Therapeutics. Szczepionka miała spowodować wytworzenie odpowiedniego poziomu przeciwciał bez poważnych skutków ubocznych.