X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Etiopia: polska pomoc dla głodujących dzieci

26.05.2020 12:40
Organizacje pomocowe alarmują, że Etiopii grozi nowa fala głodu. Przyczyną są restrykcje wprowadzone z powodu koronawirusa, a także nadciągająca plaga szarańczy. W pomoc dla Afrykańczyków włączyło się m.in. Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.
Audio
  • Etiopia: polska pomoc dla głodujących dzieci. Materiał Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Etiopia
EtiopiaBy U.S. Navy photo by Mass Communication Specialist 2nd Class Michael Lindsey [Public domain], via Wikimedia Commons

Dla wielu etiopskich dzieci jedynym miejscem, w którym mogły zjeść ciepły posiłek, była szkoła. Jednak 10 kwietnia, po wprowadzeniu przez władze Etiopii stanu wyjątkowego w związku z koronawirusem, dzieci zostały w domach, a rodzice stracili możliwość zarobienia pieniędzy na podstawowe potrzeby.

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej rozpoczęło zbiórkę pieniędzy, by kupić Etiopczykom jedzenie. - Już 126 złotych wpłacone na www.pcpm.org.pl/etiopia to miesiąc bez głodu dla jednej etiopskiej rodziny - mówi Zofia Kwolek z PCPM.

Fundacja pomoże rodzinom z miejscowości Debre Birham w środkowej Etiopii. 36 lat temu to miejsce było w największym stopniu dotknięte gigantyczną klęską głodu. Panującą tam obecnie biedę może dodatkowo zwiększyć największa od lat plaga szarańczy.

Jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa w Etiopii szacowano, że co trzecie dziecko umiera z niedożywienia.

IAR/dad