X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ministerstwo zdrowia zachęca do szczepień przeciwko grypie

05.08.2020 15:46
Milion 700 tysięcy szczepionek przeciwko grypie trafi w tym roku do refundacji w Polsce - poinformował rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Podkreślił jednocześnie, że resort zaleca szczepienia przeciwko grypie, żeby chronić się przed groźnymi powikłaniami.
Szczepienie - zdj. ilustracyjne
Szczepienie - zdj. ilustracyjneadriaticfoto/ Shutterstock

- Jest to szczególnie ważne u osób starszych, z chorobami przewlekłymi i po przeszczepach - dodał. W tym roku do refundacji zostało zgłoszonych przez dwie firmy 1 milion 700 tysięcy szczepionek. Jest to większa liczba niż w roku ubiegłym. Z refundacji mogą skorzystać osoby powyżej 65. roku życia.

Szczepionki przeciwko grypie powinny trafić do aptek już we wrześniu.

IAR/dad

Gala Konkursu "Być Polakiem" na Zamku Królewskim w Warszawie

05.08.2020 13:52
Na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono nagrody w 11. Konkursie „Być Polakiem”. Był on skierowany do dzieci i młodzieży pochodzenia polskiego, mieszkających poza granicami kraju. W roku jubileuszu 40-lecia rejestracji NSZZ Solidarność tematem prac filmowych, rysunkowych i literackich było słowo solidarność, które dla Polaków znaczyło tak wiele i stało się symbolem - podkreśliła podczas uroczystości marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Ostatnia droga legendarnego śpiewaka operowego Bernarda Ładysza

05.08.2020 13:49
W Warszawie pożegnaliśmy Bernarda Ładysza. Legendarny śpiewak operowy, aktor, żołnierz Armii Krajowej zmarł 25 lipca, dzień po swoich 98. urodzinach. Uroczystości pogrzebowe miały charakter państwowy. Bernard Ładysz spoczął w Alei Zasłużonych Cmentarza Wojskowego na Powązkach.

Pierwsza kadencja Andrzeja Dudy. Podsumowano dokonania i aktywności prezydenta

05.08.2020 15:12
Na stronie prezydent.pl opublikowano podsumowanie pierwszych pięciu lat urzędowania Andrzeja Dudy. "Jestem dumny z tego, co udało mi się osiągnąć" - podkreślił Andrzej Duda, przedstawiając sprawozdanie z pierwszej kadencji swojej prezydentury.