X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Na prośbę organizacji kościelnych polskie wojsko wysłało do Libanu pomoc humanitarną

10.09.2020 15:11
Wojsko zostało poproszone przez organizacje kościelne: Caritas i stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, by dostarczyć pomoc humanitarną do Libanu; w czwartek zorganizowano taki lot po raz trzeci - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak.
Audio
  • Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powiedział IAR, że to trzeci taki transport do tego kraju, w który zaangażowało się polskie wojsko
Hercules z pomocą dla Bejrutu
Hercules z pomocą dla BejrutuTwitter/Ministerstwo Obrony Narodowej @MON_GOV_PL

W czwartek z Warszawy do Bejrutu wyleciał wojskowy samolot Hercules C-130, na pokładzie którego znalazły się środki ochrony osobistej i żywność przekazane przez Caritas - poinformował resort obrony.

Szef MON w rozmowie z dziennikarzami podkreślił, że jest to już trzeci transport z pomocą dla Libanu, który został zorganizowany we współpracy z Caritasem i stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dodał, że wysyłane środki ochrony osobistej są przeznaczone dla lekarzy i pracowników służby zdrowia pracujących w Libanie.

Przypomniał też, że Polska uczestniczy w Libanie w misji ONZ, której zadaniem jest utrzymanie w tym kraju pokoju. - Polscy żołnierze też są gotowi do świadczenia pomocy w Libanie, ale pomoc, którą teraz wysłaliśmy, jest dystrybuowana przez Kościół. Wojsko Polskie zostało poproszone, żeby dostarczyć pomoc do Libanu i po raz trzeci ta pomoc została dostarczona - powiedział Błaszczak.

4 sierpnia doszło do eksplozji w bejruckim porcie. Wybuchło 2750 ton saletry amonowej, która mimo wielu ostrzeżeń przez sześć lat była składowana w portowym magazynie. Zginęły co najmniej 172 osoby, a ponad 6 tys. zostało rannych.

Niszczycielski wybuch pogorszył i tak skomplikowaną sytuację społeczno-gospodarczą w Libanie. Eksplozja zniszczyła zapasy zboża i całą infrastrukturę w głównym porcie kraju, przez który przechodzi większość sprowadzanych dóbr. Około 300 tys. osób zostało bez dachu nad głową.


PAP/IAR/dad

Wiceszef MSZ: polska propozycja planu dla Białorusi to kwestia kilku dni

10.09.2020 10:45
Polska propozycja planu dla Białorusi to kwestia kilku najbliższych dni - zapewnił w czwartek wiceszef MSZ Marcin Przydacz. Dodał, że zostanie ona poddana pod dyskusję partnerom europejskim.

Zmarła Kazimiera Mika - bohaterka zdjęcia, które zostało symbolem niemieckich zbrodni

10.09.2020 11:50
28 sierpnia zmarła Kazimiera Mika, bohaterka słynnego zdjęcia Juliena Bryana z września 1939 r. – poinformował Instytut Pamięci Narodowej. Amerykański dziennikarz uwiecznił tragiczny moment – płacz nad ciałem martwej siostry zastrzelonej przez niemieckiego lotnika podczas oblężenia Warszawy.

Swiatłana Cichanouska kandydatką polskich posłów do PE do nagrody Sacharowa

10.09.2020 14:43
Swiatłana Cichanouska, reprezentująca białoruskie społeczeństwo jest kandydatką wszystkich polskich europosłów do nagrody imienia Sacharowa. Nagroda jest przyznawana każdego roku przez Parlament Europejski za zasługi w walce o prawa człowieka i demokrację.