X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruskie media: informatycy jadą do Polski

16.09.2020 12:27
Na Białorusi rozpoczyna się emigracja wysokotechnologicznych przedsiębiorstw. Chodzi o sektor IT. Miejscowi specjaliści wybierają Polskę jako jeden z kraj wyjazdów.
Audio
  • Białoruskie media: informatycy jadą do Polski. Materiał Włodzimierza Paca (IAR)
Protesty na Białorusi nie ustają
Protesty na Białorusi nie ustająPAP/EPA/STRINGER

Na Białorusi działa Park Wysokich Technologii. Przez długie lata jego dyrektorem był Walery Cepkała, urodzony w Grodnie menadżer, którego nie dopuszczono do tegorocznych wyborów prezydenckich. Miejscowa krzemowa dolina dotychczas zatrudniała około 50 tysięcy ludzi. Średnia płaca była porównywalna tam do tej w Niemczech. Informatycy i programiści wytwarzali około 6 procent PKB kraju.

Po wyborach prezydenckich które odbyły się 9 sierpnia wielu pracowników białoruskiej krzemowej doliny było zatrzymanych. Ponadto na Białorusi wprowadzono ograniczenie w szybkości przesyłowej internetu. To powoduje w ograniczeniach w pracy nie tylko dziennikarzy ale równie informatyków. Dlatego -jak informują niezależne media - białoruskie firmy z sektora wysokich technologii emigrują do Polski, Litwy i na Ukrainę.

IAR/dad

Eksperci: Putin pomaga Łukaszence, by nie dopuścić do precedensu groźnego dla Rosji

16.09.2020 09:09
Władimir Putin wspiera Alaksandra Łukaszenkę, by nie dopuścić do precedensu groźnego dla Rosji – zmiany władzy pod wpływem społecznego niezadowolenia – uważają eksperci. Sądzą oni, że Moskwa nie wyklucza jednak stopniowej zmiany władzy na Białorusi.

Konrad Szymański: próba otrucia Nawalnego pokazuje, dlaczego należy zatrzymać gazociąg Putina

16.09.2020 11:06
Próba otrucia Nawalnego pokazuje, dlaczego należy zatrzymać gazociąg Putina. Nord Stream 2 uzależni Europę od rosyjskiego reżimu - pisze w artykule dla portalu Politico minister ds. europejskich Konrad Szymański.

Rocznica napaści ZSRR na Polskę. Manifestacja przed ambasadą Rosji

16.09.2020 07:44
W środę - w przededniu 81. rocznicy napaści ZSRR na Polskę - o 19.00 przed Ambasadą Federacji Rosyjskiej rozpocznie się demonstracja. Jej celem jest przypomnienie sowieckich zbrodni i upamiętnienie ich ofiar.