X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruś: mało osób na anty i prorządowych akcjach

21.11.2020 16:19
Sobota jest kolejnym dniem protestów białoruskiej opozycji, domagającej się odejścia prezydenta Aleksandra Łukaszenki. W ostatnich dniach na akcje protestu przychodzi mało demonstrantów. Niewielu ludzi przychodzi również na akcje organizowane dla poparcia polityki prezydenta.
Audio
  • Białoruś: mało ludzi na anty- i prorządowych akcjach. Materiał Włodzimierza Paca (IAR)
Kilkuosobowa pikieta zwolenników reżimu Łukaszenki przy Konsulacie RP w Grodnie
Kilkuosobowa pikieta zwolenników reżimu Łukaszenki przy Konsulacie RP w GrodnieŹródło: twitter/Andżelika Borys @AngelikaBorys

W Mińsku w kilku miejscach zostały dziś zorganizowane łańcuchy solidarności. Ustawiały się w nich kobiety w ramach akcji odbywającej się pod hasłem "partyzancka sobota". Na kilku blokach wywieszone zostały historyczne, biało-czerwono-białe flagi protestu.

Niezależny komentator Raman Jakauleuski powiedział Polskiemu Radiu, że spadek ilości demonstrantów nie oznacza, że ludzie dali się zastraszyć represjami ze strony struktur siłowych. - Trwa swoiste przegrupowanie sił opozycji i poszukiwania innych formatów protestów. Chodzi między innymi o przeniesienie akcji protestów na osiedlowe place i podwórka - mówi publicysta.

Tymczasem prorządowe organizacje ogłosiły wstrzymanie organizowania marszów poparcia dla prezydenta Aleksandra Łukaszenki. Oficjalne marsze, na które przychodziło niezbyt wielu ludzi, zawieszono z powodu złej pogody.

IAR/dad