X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Obchodzimy Światowy Dzień Wody ustanowiony przez ONZ

22.03.2021 13:22
Trzy miliardy ludzi na świecie nie mają dostępu do czystej wody lub środków czystości - informuje Polska Akcja Humanitarna.
Audio
  • Światowy Dzień Wody - relacja Ewy Plisieckiej [posłuchaj]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/Domena Publiczna

Światowy Dzień Wody ustanowiony został niemal 30 lat temu przez ONZ. Polska Akcja Humanitarna podkreśla, że każdego dnia na świecie z powodu chorób związanych z brakiem dostępu do czystej wody umiera tysiąc dzieci. Jak mówi rzecznik PAH Rafał Grzelewski, dostęp do czystej wody jest szczególnie istotny  podczas pandemii koronawirusa.

W Polsce dostępność zasobów wody jest stosunkowo niska, bo na jednego mieszkańca przypada ok. 1600 m sześc. wody rocznie, czyli nawet trzykrotnie mniej niż w pozostałych krajach Unii Europejskiej.

Od dziś w Polsce można składać wnioski w drugiej edycji programu „Moja woda”. Gospodarstwa domowe dzięki temu będą mogły uzyskać dofinansowanie do budowy przy domach instalacji zatrzymujących deszczówkę. Minister klimatu Michał Kurtyka podkreśla, że dzięki inwestycjom wykonanym w ramach pierwszej odsłony programu zdolność retencjonowania wody w Polsce została zwiększona o milion metrów sześciennych. Jak mówi minister, pierwsza edycja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem.

W krajach, w których występuje niedobór wody, żyją dwa miliardy ludzi. Na całym świecie 12 proc. wody słodkiej zużywanej jest na cele komunalne, 19 proc. wykorzystywane jest w przemyśle, a 69 proc. w rolnictwie. Globalne zużycie wzrosło sześciokrotnie w ciągu ostatnich 100 lat i nadal rośnie w tempie ok. jednego procenta rocznie.

IAR/ep