X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Z Polski na Litwę można już pojechać bez testu na Covid-19

21.06.2021 10:38
Nie trzeba też poddawać się kwarantannie. U naszych sąsiadów z północnego-wschodu odnotowano dziś najmniej zakażeń od prawie 10 miesięcy
Polsko-litewskie przejście graniczne w Budzisku
Polsko-litewskie przejście graniczne w BudziskuPAP/Michał Zieliński

Litewskie ministerstwo zdrowia napisało na swojej stronie internetowej, że ułatwienia w podróżowaniu związane są z tym, że Polska znalazła się w zielonej strefie na mapie Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób. Oprócz naszego państwa są tam również między innymi Niemcy, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Czechy, Słowacja, Finlandia, Islandia, Norwegia oraz Włochy. We wszystkich tych krajach czternastodniowy wskaźnik nowych zakażeń jest mniejszy niż 50, a wskaźnik pozytywnych testów wynosi 4 proc. 

Na Litwie stwierdzono dziś 28 nowych przypadków Covid-19. Ostatnio tak niska liczba zachorowań notowana była tutaj we wrześniu. Niepokój litewskich ekspertów budzi wariant Delta koronawirusa, który po raz pierwszy potwierdzono dopiero niedawno oraz spadek tempa szczepień. Szacuje się, że przynajmniej jedną dawkę szczepionki przyjęło dotychczas około 43 procent mieszkańców Litwy.

W ubiegłym tygodniu litewskie władze poluzowały ograniczenia związane z pracą lokali gastronomicznych. Od czwartku mogą być one czynne dłużej niż do północy. W dalszym ciągu dla osób, które się nie zaszczepiły lub nie posiadają ważnego negatywnego testu na Covid-19, większość lokali może świadczyć swoje usługi jedynie w ramach ogródków kawiarnianych. Oficjalnie społeczna kwarantanna na Litwie, która wprowadzona została w ubiegłym roku, trwa do końca tego miesiąca.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Litwa COVID-19 podróże