Redakcja Polska

#MuremZaPolskimMundurem. Akcja Polskiego Radia w eterze i internecie

24.12.2021 11:34
Polskie Radio #MuremZaPolskimMundurem - to wigilijna akcja wsparcia dla żołnierzy i funkcjonariuszy, chroniących wschodnią granicę Polski. 24 grudnia reporterzy radiowej Jedynki i Trójki oraz Informacyjnej Agencji Radiowej będą wśród funkcjonariuszy służb mundurowych, którzy stacjonują na granicy z Białorusią.
Akcja MuremZaPolskimMundurem na antenach radiowej Jedynki i Programu 3 Polskiego Radia
Akcja #MuremZaPolskimMundurem na antenach radiowej Jedynki i Programu 3 Polskiego RadiaNenov Brothers Images/Shutterstock

W piątek 24 grudnia, od 13:00 na antenach Polskiego Radia, na portalu www.polskieradio24.pl oraz w mediach społecznościowych rozpoczną się relacje dziennikarzy Polskiego Radia w ramach akcji #MuremZaPolskimMundurem.

Program specjalny na antenie Programu 1 Polskiego Radia

Dziennikarze radiowej Jedynki odwiedzą miejscowość Nowa Łuka koło Hajnówki. Relacji stamtąd będzie można słuchać na antenie Programu Pierwszego od 15.00 do 17.00.

Dyrektor Programu 1 Polskiego Radia Marcin Kusy zapowiedział, że "będzie mniej terminologii wojskowej, a więcej obrazka z życia codziennego".

- Zajrzymy dosłownie i w przenośni do kuchni tego obozowiska - powiedział  Marcin Kusy. - Będziemy przyglądać się temu, jakie warunki mają tam służby, żołnierze, policja, straż graniczna - opowiedział.

Marcin Kusy zapowiedział, że reporterzy połączą się z rodzinami funkcjonariuszy, którzy spędzą świata, chroniąc na granicy. 

- Tak, żeby stworzyć, jako Polskie Radio most między tymi, którzy świąt w domu nie spędzą i tymi, którzy na swoich bliskich czekają - dodał.

Dyrektor Programu 1 Polskiego Radia przypomniał, że antena ta zorganizowała w listopadzie specjalną akcję "Piosenki dla żołnierzy".

Posłuchaj
00:26 11470194_2.mp3 Marcin Kusy, dyrektor PR1: będziemy przyglądać się temu, jakie warunki mają tam służby, żołnierze, policja, straż graniczna (IAR)

Akcja #MuremZaPolskimMundurem na antenie radiowej Trójki

Na antenie Programu 3 Polskiego Radia - między 13:00 a 15:00 reporterzy spotkają się z żołnierzami i strażnikami granicznymi w obozowisku w Terespolu.

- W ten sposób Polskie Radio chce wesprzeć mundurowych, którzy nie mogą być w święta z bliskimi - powiedział dziennikarz Programu 3 Polskiego Radia Paweł Turski.

Słuchacze będą mogli nie tylko dowiedzieć się, jak na co dzień wygląda życie mundurowych na wschodniej granicy, ale także przekazać im wyrazy wsparcia i tradycyjne życzenia świąteczne.

Materiały reporterskie z granicy polsko-białoruskiej przygotują również dziennikarze Informacyjnej Agencji Radiowej.

Posłuchaj
00:27 11470169_2.mp3 Paweł Turski, dziennikarz PR3: podczas audycji postaramy się oddać jak najbardziej ducha świąt (IAR)

Źródło: PolskieRadio24.pl


dad

Polskie Radio w święta #MuremZaPolskimMundurem. Jesteśmy z żołnierzami na granicy

23.12.2021 18:00
Dziennikarze Polskiego Radia są zawsze tam, gdzie rozgrywają się rzeczy ciekawe, ważne i budujące naszą wspólnotę. Dlatego w okresie bożonarodzeniowym nie mogło zabraknąć naszego wsparcia dla żołnierzy, którzy strzegą wschodniej granicy. Nasz reporter odwiedził mundurowych, którzy te święta spędzą na służbie, a anteny Polskiego Radia wyemitują w Wigilię specjalne programy.

#MuremZaPolskimMundurem. Akcja Polskiego Radia doceniona przez policję

23.12.2021 19:47
Rzecznik policji Mariusz Ciarka pochwala akcję Polskiego Radia, wspierającą mundurowych na granicy. Podczas akcji specjalnej #Murem za polskim mundurem na antenach publicznego radia odbędą się rozmowy z żołnierzami Wojska Polskiego i funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz ich rodzinami, a także życzenia świąteczne i kolędy.