X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Lwów: trwają Autorskie Spotkania Literackie

10.07.2019 12:43
Lwowianie przez cały miesiąc będą spotykali się z pisarzami z Polski, Ukrainy, Czech, Słowacji. Gościem specjalnym Autorskich Spotkań Literackich jest Rumunia.
Audio
  • Autorskie Spotkania Literackie we Lwowie. Przygotował Wojciech Jankowski
Panel dyskusyjny
Panel dyskusyjny Wojciech Jankowski/Kurier Galicyjski

Autorskie Spotkania Literackie to prawdziwy maraton dla miłośników książek. Przez 32 dni będą się odbywać spotkania z literatami z Europy Środkowo Wschodniej. Codziennie prezentuje swoją literaturę jeden pisarz z Ukrainy, Czech, Słowacji bądź Polski i jeden piszący po rumuńsku, z Rumunii bądź Mołdawii.

Autorskie Spotkania Literacki w tym roku mają na swojej trasie Brno, Koszyce, Ostrawę, Wrocław i Lwów. We Lwowie jest to piąta edycja wydarzenia, a same spotkania obchodzą 20 rocznicę. Polskę będą reprezentowali Małgorzata Rejmer, Weronika Murek, Hubert Klimko-Dobrzaniecki, Kamil Bałuk i Bartosz Sadulski.

- Staramy się dobierać autorów polskich, którzy nie są bardzo znani we Lwowie, ponieważ wielu z nich odwiedzało już Lwów, występowali na licznych literackich wydarzeniach. My chcemy promować nowe, intersujące naszym zdaniem, polskie nazwiska. – zaznaczył dyrektor festiwalu, Hryhory Semenczuk.

Współorganizatorem wydarzenia jest Czeskie Centrum z Kijowa. Czeska placówka zaangażowała się we lwowskie wydarzenie. Przygotowali bezpłatny folder reklamujący czeską literaturę z… krecikiem na okładce. Do Galicji z Kijowa przyjechała dyrektor ośrodka Lucie Řehoříková.

- Staramy się być obecni w trakcie wszystkich ważnych wydarzeniach kulturalnych. Prezentować nowe formaty i wspierać już istniejące, jak na przykład Autorskie Spotkania Literackie. Promować czeski wkład, jak na przykład tegoroczne spotkania, na których będzie sześciu czeskich pisarzy, dwa zespoły, jeden muzyczny, drugi słowno-muzyczny.

Literacki maraton rozpoczęły ważne nazwiska ukraińskiej literatury -  Oksana Zabużko (5 lipca) i Taras Prochaśko (6 lipca), zakończy Juri Andruchowycz 4 sierpnia.


Wojciech Jankowski/Kurier Galicyjski


dad

Zobacz więcej na temat: Ukraina Lwów KULTURA