X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ponad 1800 dzieci z Białorusi, Ukrainy, Litwy i Gruzji na koloniach w Polsce

12.08.2019 12:56
Kolonie dla dzieci z Kresów Wschodnich odbywają się na terenie całej Polski. Trwają zwykle od 10 do 14 dni, a ich organizatorem jest dwadzieścia Caritas diecezjalnych. W tym roku bierze w nich udział ponad 1800 mieszkańców krajów zza wschodniej granicy.
A. Gąsior: Ruch się dopiero zaczął i pewnie się zwiększy. Nie ma jednak mowy, by powtórzyły się wielkie liczby uczestników z zeszłego roku
A. Gąsior: "Ruch się dopiero zaczął i pewnie się zwiększy. Nie ma jednak mowy, by powtórzyły się wielkie liczby uczestników z zeszłego roku"springtime78/Shutterstock

Goście z Kresów Wschodnich przede wszystkim mówią o niezwykle cennym doświadczeniu. Podczas pobytu w Polsce poznają naszą historię, kulturę, tradycje i zabytki, oraz uczą się języka polskiego.

Chociaż większość dzieci przyjechała do Polski po raz pierwszy, i to przede wszystkim w celach wypoczynkowych, to niemal w każdej grupie kolonijnej spotkamy osoby, które chcą łączyć przyjemności z nauką. Na własną prośbę rezygnują z wielu atrakcji na rzecz udziału w lekcjach historii i języka polskiego. W przyszłości będą go używać towarzysko i w pracy. Niewykluczone, że niektórzy osiądą kiedyś w Polsce na stałe.

Projekt Kolonii dla dzieci z Kresów Wschodnich jest współfinansowany z dotacji Senatu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2019 r.

KAI/PAP/Senat RP/dad