X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Brazylia: obchody 150. rocznicy emigracji Polaków

26.08.2019 10:13
Chargé d'affaires Ambasady Polski w Brasilii, Marta Olkowska, powiedziała, że Polonia stanowi pomost, wynoszący relacje polsko-brazylijskie na wyższy poziom
Audio
  • Polska chargé d'affaires dodała, że rocznicowe obchody pokazały jedność brazylijskiej Polonii [posłuchaj]
Warsztaty taneczne z zespołem Śląsk w Kurytybie
Warsztaty taneczne z zespołem "Śląsk" w KurytybieFoto: Paweł Kurek/PR

W mieście Brusque na południu Brazylii zakończyły się trzydniowe obchody 150. rocznicy przybycia Polaków do tego kraju. 

W rozmowie z Polskim Radiem chargé d'affaires Ambasady Polski w Brasilii, Marta Olkowska, powiedziała, że Polonia stanowi pomost, wynoszący relacje polsko-brazylijskie na wyższy poziom. Według przedstawicielki polskiego rządu ta licząca dwa miliony osób społeczność jest ogromnym potencjałem, który Polska może wykorzystać w największym kraju Ameryki Południowej. 
Marta Olkowska przypomniała, że pierwsi Polacy w Brazylii trafili do Brusqe. Polska chargé d'affaires dodała, że rocznicowe obchody pokazały jedność brazylijskiej Polonii. Podczas obchodów jednemu z placów w Brusque nadani imię Imigrantów Polskich. Powstał też pomnik 150. rocznicy Polskiej Imigracji w Brazylii. Poczta brazylijska wyemitowała okolicznościowe znaczki, upamiętniające przybycie i osiedlenie się pierwszej zorganizowanej grupy polskich emigrantów w 1869
roku.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Polonia Brazylia Senat