X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

II Zjazdu Wilniuków z udziałem marszałka Senatu

08.09.2019 19:30
W Wilnie zakończył się II Światowy Zjazd Wilniuków z udziałem, m.in. Stanisława Karczewskiego. Zjazd byłych mieszkańców oraz sympatyków stolicy Litwy rozpoczął się w piątek
Audio
  • Zakończenie II Zjazdu Wilniuków z udziałem marszałka Senatu [posłuchaj]
Stanisław Karczewski
Stanisław KarczewskiPAP/Rafał Guz

Marszałek zwiedzał dzisiaj wystawę "MotoWilno międzywojenne. Śladami pierwszych rajdów motocyklowych". Została ona przygotowana specjalnie na zjazd. Stanisław Karczewski wziął udział we mszy świętej w Kaplicy Ostrobramskiej. Sprawowana była ona w intencji Wilniuków z całego świata i Polaków na Wileńszczyźnie. Marszałek złożył również kwiaty na cmentarzu na Rossie i spotkał się z przewodniczącym litewskiego parlamentu Viktorasem Pranckietisem

Na zakończenie trzydniowej imprezy odbył się koncert "Pawlik/Moniuszko Jazz", poświęcony słynnemu Wilniukowi - kompozytorowi Stanisławowi Moniuszce. Jak zaznaczył marszałek Karczewski, zjazd to inicjatywa łącząca Polskę i Litwę. "Widzimy, jak ważne jest to dla Polaków, którzy mają tu swoje korzenie, ale stąd wyjechali. Przyjeżdżają do Wilna, spotykają się tu i łączą Polskę, łączą Litwę" - powiedział dziennikarzom. Władysław Wojnicz - jeden z organizatorów imprezy - ocenia tegoroczny zjazd jako sukces. "Po raz kolejny słowo polskie rozbrzmiewało na wileńskiej Starówce, było dostępne dla wilnian, gości stolicy oraz Litwinów, którzy mogli z nami mogli się bawić i cieszyć. To potwierdzenie, że ten pomysł ma rację bytu" - powiedział Polskiemu Radiu. 

Przez trzy dni zjazdu dni dawni mieszkańcy i sympatycy miasta oraz obecni wilnianie mogli wziąć udział w szeregu imprez. Wczoraj na scenie przed wileńskim ratuszem odbyły się liczne koncerty, a gwiazdą był kompozytor Piotr Rubik. I Światowy Zjazd Wilniuków odbył się w 2009 roku.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Litwa Senat