X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polskie szkoły promowały się w centrum Wilna

15.09.2019 09:35
Była to okazja, aby nasze placówki edukacyjne na Litwie mogły zaprezentować swój dorobek oraz pokazać korzyści, jakie wynikają z kształcenia dzieci w języku ojczystym
Audio
  • Litwa: polskie szkoły promowały się w centrum Wilna [posłuchaj]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock.com/Tero Vesalainen

Polskie szkoły promowały się dziś w centrum Wilna na II Targach Edukacyjnych. Była to okazja, aby nasze placówki edukacyjne na Litwie mogły zaprezentować swój dorobek oraz pokazać korzyści, jakie wynikają z kształcenia dzieci w języku ojczystym.

Jak powiedział Polskiemu Radiu organizator targów Józef Kwiatkowski, prezes Stowarzyszenia "Macierz Szkolna", taka promocja polskiej szkoły na Litwie jest potrzebna i oczekiwana ze strony placówek edukacyjnych. "Są tu rodzice, uczniowie, nauczyciele. Plac Katedralny jest pełny. Każda szkoła ma swoje stoiska i prezentuje swoje bogactwo" - mówi Józef Kwiatkowski.

Wicemer Wilna Edyta Tamosziunaite zaznacza, że polskie szkoły w Wilnie oferują wysoką jakość nauczania. Polskiemu Radiu powiedziała, że sytuacja polskiego szkolnictwa w stolicy Litwy wygląda lepiej, niż przed rokiem. "Mamy jeszcze jedno akredytowane gimnazjum imienia Szymona Konarskiego. W liceum Adama Mickiewicza powstała z kolei pierwsza klasa. Szkoła już od dawna nie miała maluszków" - podkreśliła Edyta Tamosziunaite.

Zdaniem Adama Błaszkiewicza, dyrektora gimnazjum imienia Jana Pawła II w Wilnie, świadomość, że po polsku na Litwie można się kształcić od przedszkola aż po studia wyższe, jest niska. "Trzeba to pokazywać. Ten poziom nie jest gorszy niż w tej samej szkole w języku litewskim w dzielnicy obok" - podkreślił pedagog.

II Targi Edukacyjne Szkół Miasta Wilna trwały przez całe popołudnie. Oprócz prezentacji ofert poszczególnych polskich placówek edukacyjnych, na dużej scenie swój dorobek artystyczny prezentowały szkolne zespoły pieśni i tańca oraz teatry. II Targi Edukacyjne zostały wsparte przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Polonia