X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Łuck: Dziesięciolecie „Monitora Wołyńskiego”

18.10.2019 16:01
Z okazji rocznicy powołania polskiego dwutygodnika z Wołynia, odbyła się w Łucku uroczystość jubileuszowa i spotkanie mediów polskich działających na Wschodzie.
Audio
  • Jubileusz 10-lecia "Monitora Wołyńskiego". Relacja Wojciecha Jankowskiego [posłuchaj]
Ambasador Bartosz Cichocki, Natalia Denysiuk, Walenty Wakoluk, minister Adam Kwiatkowski  podczas jubileuszu 10-lecia Monitora Wołyńskiego
Ambasador Bartosz Cichocki, Natalia Denysiuk, Walenty Wakoluk, minister Adam Kwiatkowski podczas jubileuszu 10-lecia "Monitora Wołyńskiego"Foto: Wojciech Jankowski/Kurier Galicyjski

Redaktor naczelny Walenty Wakoluk i zastępca  Natalia Denysiuk otrzymali Złote Krzyże Zasługi, wyróżnienia państwowe przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Ceremonii dekoracji dokonał minister Adam Kwiatkowski.

„Monitor Wołyński” powstał dziesięć lat temu z inicjatywy redaktora Walentego Wakoluka, który uznał, że Polacy z Wołynia powinni mieć swój głos. Ówczesny konsul w Łucku, Tomasz Janik zaakceptował pomysł i zasugerował, że gazeta powinna ukazywać się w dwóch językach. Na Wołyniu, gdzie niewiele jest Polaków, polska gazeta mogła nie tylko reprezentować polskie stanowisko w wielu sprawach, ale również ukraińskie tłumaczenia mogły trafiać do ukraińskiego czytelnika. Od pierwszego numeru „Monitor Wołyński” ukazuje się w dwóch językach.


Jubileusz 10-lecia "Monitora Wołyńskiego" Jubileusz 10-lecia "Monitora Wołyńskiego"   Foto: Wojciech Jankowski/Kurier Galicyjski

Dwutygodnik ukazuje się dzięki wsparciu Fundacji „Wolność i Demokracja”. Prezes Robert Czyżewski uważa, że ten tytuł spełnia dwa zadania: - Monitor nie jest wyłącznie gazetą mniejszości polskiej, zamkniętą w swoim małym świecie, ale również dla ukraińskiego środowiska jest oknem na Polskę. Z drugiej strony, dla Polaków z Polski, "Monitor" jest oknem na Wołyń.

Odbyły się również szkolenia i dyskusje polskich redakcji z Ukrainy, Białorusi i Litwy. Wzięli w nich udział m. in. przedstawiciele „Kuriera Galicyjskiego”, „Dziennika Kijowskiego”, „Mozaiki Berdyczowskiej”, „Głosu Polonii”, „Tęczy Żytomierszczyzny” z Ukrainy, „Ech Polesia” i „Znad Niemna” z Białorusi, oraz Radia "Znad Wilii" z Wilna.


Jubileusz 10-lecia "Monitora Wołyńskiego" Jubileusz 10-lecia "Monitora Wołyńskiego"   Foto: Wojciech Jankowski/Kurier Galicyjski

Odprawiono uroczystą mszę świętą w Kowlu, po której min. Adam Kwiatkowski i ambasador Bartosz Cichocki, redaktor Walenty Wakoluk złożono kwiaty na grobach polskich żołnierzy z wojny polsko-bolszewickiej. Na zakończenie uroczystości Walenty Wakoluk i prezes Robert Czyżewski złożyli kwiaty pod pomnikiem Niebiańskiej Sotni i żołnierzy ukraińskich, którzy polegli na wschodzie. Jubileusz dziesięciolecia Monitora Wołyńskiego odbył się od 10 do 13 października przy wsparciu Senatu, za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

Wojciech Jankowski "Kurier Galicyjski"

ho

Zobacz więcej na temat: Wołyń Ukraina MSZ