X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Powrót z Kanady. Los dał im drugą szansę na wspólne życie

21.10.2019 11:00
Wokalistka jazzowa przeniosła swoją karierę zawodową do Polski i wraz z mężem tworzy szereg artystycznych wydarzeń o międzynarodowym zasięgu. Zapraszamy na spotkanie z wyjątkowym małżeństwem, Olą Turkiewicz i Jackiem Górskim.
Audio
  • Kierunek: Polska. Ola Turkiewicz i Jacek Górski o powrocie z Kanady [posłuchaj]
Koncert Oli Turkiewicz na Polish Jazz Festiwal
Koncert Oli Turkiewicz na Polish Jazz FestiwalFoto: materiały prasowe

Młodzieńcze zauroczenie, rozłąka, emigracja i spotkanie po latach. Los dał im druga szansę na wspólne życie.

Ona wraz z rodzicami jako nastolatka wyemigrowała przez Włochy do Kanady. Tam się udomowiła, rozwijała artystycznie, i mimo tęsknoty za ojczyzną nie myślała o powrocie do kraju. On, zakorzeniony w Polsce, jak sam mówi o sobie „nieuleczalny patriota”, stanął przed wyborem między miłością do ojczyzny a miłością do wybranki swego serca. Poleciał do niej do Kanady.

Choć wszyscy sugerowali, że tam ułożą sobie lepsze życie, ona wiedziała, że jej przyszły mąż może być szczęśliwy tylko w Polsce. „Nie chciałam mieć w domu smutnego człowieka” – mówi. Podjęła decyzję o powrocie z nim do kraju.


Ekipa Koncertu Niepodległości w Kanadzie Ekipa Koncertu Niepodległości w Kanadzie

Wokalistka jazzowa przeniosła swoją karierę zawodową do Polski i wraz z mężem tworzy szereg artystycznych wydarzeń o międzynarodowym zasięgu: Koncert Niepodległości, Hybryda Kultur Festiwal, Projekt Arboretum. To była dobra decyzja, szansa jak się okazało po latach na wspólne życie, ale też na rozwój artystyczny i zawodowy – podsumowują.

Na spotkanie z wyjątkowym małżeństwem, w audycji z cyklu "Kierunek: Polska", Olą Turkiewicz i Jackiem Górskim – zaprasza Małgorzata Frydrych.

Zobacz więcej na temat: Polonia Kanada