X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Iwano-Frankiwsk: rozpoczął się Przegląd Najnowszych Filmów Polskich

09.11.2019 11:07
W dawnym Stanisławowie po raz ósmy odbywa się święto polskiego kina - Przegląd Najnowszych Filmów Polskich "Pod Wysokim Zamkiem". Wydarzeniu towarzyszą wystawy poświęcone między innymi Janowi Jeziorakowi-Jeziorańskiemu oraz koncert utworów największych polskich kompozytorów.
Audio
  • Iwano-Frankiwsk: rozpoczął się Przegląd Najnowszych Filmów Polskich. Relacja Wojciecha Jankowskiego
Przegląd Najnowszych Filmów Polskich
Przegląd Najnowszych Filmów PolskichFot.: Wojciech Jankowski/Kurier Galicyjski

Na pokaz filmu otwarcia, obrazu "Kurier" w reżyserii Władysława Pasikowskiego, prowadził czerwony dywan. Niczym jak na festiwalu w Cannes goście wchodzili do kina Lumière w świetle fleszy. Przegląd "Pod Wysokim Zamkiem" wpisał się na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych miasta i przyciąga od lat miłośników kina, a przede wszystkim miejscowych Polaków. W otwarciu uczestniczyli organizatorzy wydarzenia: Konsulat Generalny RP we Lwowie, Centrum Kultury i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku, władze miejskie, w tym mer miasta Rusłan Marcinkiw.

Konsul Katarzyna Sołek zaznaczyła, że tegoroczny festiwal polskich filmów "Pod Wysokim Zamkiem" jest związany z osiemdziesiątą rocznicą wybuchu II wojny światowej. - Rozpoczynamy filmem "Kurier" Władysława Pasikowskiego, opartego na losach Jana Nowaka-Jeziorańskiego z jednej strony, z drugiej pokazuje szerszy aspekt historii pokolenia, które dorastało w niepodległej Polsce i było gotowe stanąć do obrony odrodzonego państwa - mówiła Katarzyna Sołek. 

Tegoroczny przegląd odbywa się w dniach od 8 do 14 listopada. Poza pokazami filmów zostaną otwarte wystawy poświęcone Janowi Nowakowi-Jeziorańskiemu, obserwatorium astronomicznemu na górze Pop Iwan i Ignacemu Janowi Paderewskiemu. Tradycyjnie w Dzień Niepodległości obywa się koncert w filharmonii miejskiej. W tym roku z utworami Paderewskiego, Chopina i innych ważnych polskich kompozytorów wystąpi Paweł Kowalski.

Polskie Radio dla Zagranicy jest patronem medialnym Przeglądu Najnowszych Filmów Polskich "Pod Wysokim Zamkiem".

Wojciech Jankowski/Kurier Galicyjski

dad