X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie podsumowała akcję #KtoTyJesteś

02.12.2019 13:28
W czasie VI Zjazdu Federacji Polskich Mediów na Wschodzie, który odbył się w Senacie, podsumowano drugą edycję kampanii #KtoTyJesteś. Organizatorzy akcji zachęcali do nauki języka polskiego dzieci mieszkające za wschodnią granicą, pokazując radość płynącą z odkrywania swoich korzeni.
Audio
  • Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie podsumowała kampanię #KtoTyJesteś. Relacja Haliny Ostas [posłuchaj]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: materiały prasowe

Głównym celem kampanii była zmiana świadomości Polaków za granicą i w Polsce w kwestii nauki języka polskiego i zwrócenie uwagi na korzyści płynące z dwujęzyczności naszych małych rodaków, w tym przede wszystkim budowę polskiej tożsamości.

W tegorocznej edycji twórcy kampanii skupili się na osobach polskiego pochodzenia, przebywających na Litwie, Łotwie, Ukrainie, Białorusi, w Republice Czeskiej oraz Kazachstanie i Rosji. Szacuje się, że w wymienionych wyżej krajach, w szkołach polskich kształci się ponad 150 tys. uczniów. Na Litwie funkcjonuje 121 szkół oraz 82 przedszkola i grupy przedszkolne, w Czechach -36 szkół i 26 przedszkoli, na Łotwie - 4 szkoły, 1 przedszkole, na Białorusi - 181 punktów nauczania i 25 przedszkoli z fakultatywnym językiem polskim.

Mikołaj Falkowski, prezes Zarządu Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie, powiedział, że kampania miała za zadanie zwrócić uwagę na dwa proste cele - na promocję polskiej kultury i na promocję polskiego języka. - Miała uczyć językowego polskiego patriotyzmu, który jest najcenniejszym co mamy, żeby właściwie rozumieć polską kulturę - mówił Mikołaj Falkowski.

Juliusz Szymczak-Gałkowski, członek Zarządu Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie, powiedział, że spoty wykorzystywane w czasie kampanii zostały zrealizowane w siedmiu wersjach językowych. Akcja promowała naukę języka polskiego wśród dzieci, które mają polskie korzenie. Filmy dotarły do prawie pół miliona unikalnych użytkowników, przede wszystkim do ludzi w wieku 25-35 lat. Spoty miały największą popularność na terenie Litwy i Ukrainy, ale docierały też do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Organizatorzy kampanii wraz z grupą ekspertów promowali zalety wychowywania dzieci w dwujęzyczności i obalali związane z tym mity oraz błędne przekonania. Podpowiadali też jak wspierać dzieci dwujęzyczne, aby w przyszłości mogły w pełni wykorzystać swój potencjał intelektualny i poznawczy.

Relacja Haliny Ostas.