X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Turniej piłkarski o Puchar Konsula Generalnego RP we Lwowie

03.12.2019 13:55
30 listopada rozegrano jubileuszową edycje halowego turnieju Amatorskiej Ligi Polaków o Puchar Konsula Generalnego RP we Lwowie.
Audio
  • Turniej piłkarski o Puchar Konsula Generalnego RP we Lwowie. Materiał Eugeniusza Sało
Zwycięska drużyna
Zwycięska drużynaFot. Eugeniusz Sało/ Kurier Galicyjski

W hali Lwowskiego Handlowo-Ekonomicznego Uniwersytetu zmierzyły się cztery zespoły: TKKF Chynowianka Zielona Góra, MUKS Tarnowska Akademia Piłkarska, Premiera Lwowska, LKS Pogoń Lwów Amatorska. Po raz pierwszy zwycięzcą została drużyna Premiery Lwowskiej, w skład której wchodzą piłkarze ze Strzeczysk. Turniej odbył się z okazji 115-lecia założenia Pogoni Lwów i 10-lecia reaktywacji klubu.

- Cieszymy się, że oprócz drużyn lwowskich przyjechali też goście z Polski. Drużyna z Zielonej Góry, która po raz drugi wzięła udział w turnieju oraz Tarnowska Akademia Piłkarska z którą współpracujemy. Turniej był bardzo wyrównany. Ostatni mecz decydował o pierwszym-trzecim miejscu. Tym turniejem kończymy sezon 115 rocznicy założenia i 10 rocznicy reaktywacji klubu. Sezon był bardzo udany. Z tego powodu bardzo się cieszymy i dziękujemy wszystkim, którzy się do tego dołożyli - powiedział Marek Horbań, prezes Pogoni Lwów.

Fot. Eugeniusz Sało/ Kurier Galicyjski Fot. Eugeniusz Sało/ Kurier Galicyjski

Zespoły rozegrały 20-minutowe spotkania w formule "każdy z każdym", a zdobywca największej ilości punktów został zwycięzcą całego turnieju. Po dwóch wygranych i jednej porażce z dorobkiem 6 punktów pierwsze miejsce zajęła drużyna Premiery Lwowskiej. Dzięki lepszemu bilansowi zdobytych i straconych bramek, "srebro" wywalczyła LKS Pogoń Lwów Amatorska (4 punkty). Trzecie miejsce zdobyła Tarnowska Akademia Piłkarska (4 punkty). Jedna wygrana i dwie porażki dały gościom z Zielonej Góry 3 punkty i ostatnie, czwarte miejsce.

- Turniej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej jest ukoronowaniem tegorocznego jubileuszu Pogoni Lwów. Bardzo mnie cieszy to, że dzisiejszy turniej wygrała lwowska drużyna, która jest nam szczególnie bliska, bo reprezentuję polską restaurację "Premierę Lwowską" na ulicy Ruskiej. Potwierdza to, że chłopaki, którzy tam pracują, potrafią nie tylko świetnie gotować i obsługiwać, ale również fantastycznie grają w piłkę nożną. I są zwycięzcami tej edycji turnieju – powiedział konsul Rafał Kocot, kierownik Wydziału Współpracy z Polakami na Ukrainie.

Fot. Eugeniusz Sało/ Kurier Galicyjski Fot. Eugeniusz Sało/ Kurier Galicyjski

Puchar Amatorskiej Ligi Polaków w piłce nożnej halowej wręczyli drużynom konsul Rafał Kocot i prezes Marek Horbań. Pamiątkowe puchary otrzymali wszystkie zespoły biorące udział w turnieju.

Fot. Eugeniusz Sało/ Kurier Galicyjski Fot. Eugeniusz Sało/ Kurier Galicyjski

- Wrażenia bardzo pozytywne. Była zacięta walka, ale wygrał silniejszy zespół. I tym zespołem okazała się Premiera Lwowska - powiedział Andrzej Krawiec z Premiery Lwowskiej. - Jesteśmy wdzięczni za zaproszenie na turniej, bo jest naprawdę na wysokim poziomie - dodał Jan Synycia.

Turniej został zorganizowany przez LKS Pogoń Lwów, przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP we Lwowie.

Eugeniusz Sało/ Kurier Galicyjski

dad

Zobacz więcej na temat: Lwów Ukraina