X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Mińsk: wyjątkowy pokaz przedwojennej "Halki" Moniuszki

07.12.2019 11:37
W stolicy Białorusi pokazano przedwojenną ekranizację opery "Halka" Stanisława Moniuszki. Obraz w reżyserii Konstantego Meglickiego obejrzało ponad pięciuset widzów. Film według scenariusza Jerzego Brauna zrealizowano w 1929 roku jako film niemy.
Audio
  • W Mińsku pokazano ekranizację opery "Halka" Stanisława Moniuszki. Materiał Włodzimierza Paca (IAR)
Mińsk: ekranizacja Halki Moniuszki
Mińsk: ekranizacja "Halki" MoniuszkiFot.: Włodzimierz Pac/Polskie Radio

Dyrektor Instytutu Polskiego w Mińsku Cezary Karpiński powiedział, że pokaz filmu "Halka" jest ostatnim akcentem obchodów roku Stanisława Moniuszki na Białorusi. Publiczność mogła nie tylko obejrzeć film, ale i posłuchać na żywo kompozycji muzycznej w wykonaniu miejscowych artystów. - To był również wieczór promocji naszych absolwentów programu stypendialnego Gaude Polonia. Autorem tej nowej wersji dźwięku, muzyki do filmu 'Halka', jest Olga Podgajska, która jest absolwentką Akademii Muzycznej w Mińsku i jest też absolwentką naszego programu stypendialnego Gaude Polonia - powiedział dyrektor Instytutu Polskiego.

Olga Podgajska powiedziała, że nad muzyką do filmu pracowała wiele miesięcy. - To była dla mnie wielka radość napisać muzykę do tego filmu. Mocno przeżywałam. Pracowałem pół roku. Natchnienie dały - obraz, emocje i atmosfera. I teraz jest premiera - dodała.

IAR/dad