X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kierunek: Polska. Powrót z Irlandii do nowoczesnej Polski

12.01.2020 16:00
„Można w Polsce rozwijać się osobiście i zawodowo, można wychowywać dzieci według własnych wartości. Mój syn ma teraz bliski kontakt z dziadkami i prababcią, ma oparcie w całej rodzinie a nie tylko w rodzicach – podkreśla Zofia Kozłowska – Lis po powrocie z Irlandii.
Audio
  • Audycja Kierunek: Polska. Powrót z Irlandii do lepszej Polski
Osoba oczekująca na samolot
Osoba oczekująca na samolotFoto: Jan Vašek z Pixabay

W 2004 roku emigracja zarobkowa była jak zapowiedź lepszego życia. „Na Zachodzie praca na młodych, wykształconych ludzi czekała a w Polsce bez tzw. „znajomości” nie było szansy na dobrą pracę. Chciałam być samodzielna, dlatego wyjechałam” – wspomina Zofia Kozłowska – Lis.

W Irlandii poznała męża, założyli rodzinę, urodził się im syn. Zmieniała się również sytuacja na polskim rynku pracy. „Teraz jak chodzę ulicami miasta, widzę na witrynach ogłoszenia „poszukujemy do pracy. Czego mi brakuje? Za mało, albo wcale nie monitoruje się osób powracających do kraju. A oni wracają z konkretnymi kompetencjami i doświadczeniem, które polscy pracodawcy mogliby wykorzystać” – przyznaje gość audycji „Kierunek: Polska”.

„Ta odmieniona Polska cieszy” – podkreśla reemigrantka. „Można tu rozwijać się osobiście i zawodowo, można wychowywać dzieci według własnych wartości. Mój syn ma teraz bliski kontakt z dziadkami i prababcią, ma oparcie w całej rodzinie a nie tylko w rodzicach – podkreśla Zofia Kozłowska – Lis po powrocie z Irlandii.

Na audycję „Kierunek: Polska” zaprasza Małgorzata Frydrych.