X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kierunek: Polska. Nigeria mojego dzieciństwa

10.02.2020 20:38
„Jestem wdzięczny rodzicom, że po kontrakcie na politechnice w Nigerii nie pojechali do Kanady czy USA, bo takie były propozycje, tylko wrócili ze mną i bratem do Polski” – mówi Aleksander Rostocki.
Audio
Aleksander Rostocki z rodzicami i bratem w Nigerii
Aleksander Rostocki z rodzicami i bratem w Nigeriifoto: z archiwum rodzinnego

Nigeria lat 80. widziana oczami dziecka była barwna, słoneczna i ciepła. U schyłku peerelowskiego ucisku Afryka jawiła się jako atrakcyjna alternatywa wobec polskiej rzeczywistości.

"Jestem wdzięczny rodzicom, że po kontrakcie na politechnice w Nigerii nie pojechali do Kanady czy USA, bo takie były propozycje, tylko wrócili ze mną i bratem do Polski" – mówi Aleksander Rostocki. "Dziś, jako dorosły człowiek, miłośnik podróży, także dalekich, wiem, że mam dom, do którego zawsze wracam" – podsumowuje gość audycji "Kierunek: Polska".

O rodzinnej emigracji z dzieciństwa i całkiem współczesnej refleksji nad życiem polskich emigrantów rozmawiam z Aleksandrem Rostockim.

Zaprasza Małgorzata Frydrych.