X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie otrzymało samochód

03.03.2020 09:11
Wileńskie Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki otrzymało samochód od Fundacji Lotto im. Haliny Konopackiej. Auto, przekazane uroczyście w poniedziałek, trafiło do Wilna za pośrednictwem Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie. Samochód będzie służył dziecięcemu hospicjum domowemu.
Audio
  • Wczoraj do jedynego hospicjum na Litwie dotarł wczoraj samochód, który za pośrednictwem Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie" przekazała i ufundowała Fundacja Lotto im. Haliny Konopackiej. O szczegółach z Wilna - Kamil Zalewski.
Uroczyste przekazanie samochodu
Uroczyste przekazanie samochoduFot.: PRDZ/Kamil Zalewski

- Ten dar to natychmiastowa pomoc i obecność personelu hospicyjnego w domu chorego dziecka - powiedziała dziennikarzom założycielka i dyrektorka hospicjum, polska zakonnica siostra Michaela Rak.

Prezes Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie Mikołaj Falkowski zapowiedział przekazanie samochodu dwa tygodnie temu podczas uroczystości otwarcia Działu Dziecięcego Hospicjum. - Cieszymy się, że mamy takiego darczyńcę, instytucję partnerską, która na taką nietypową prośbę szybko i konstruktywnie zareagowała, i jesteśmy za to ogromnie wdzięczni - powiedział o Fundacji Lotto im. Haliny Konopackiej Falkowski.

Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie współpracuje z wileńskim hospicjum w wielu aspektach budżetowych dotyczących m.in. utrzymania zespołu, wsparcia w zakupie sprzętu i różnych medycznych instrumentów potrzebnych do prowadzenia placówki. - Staramy się pomagać na tyle, na ile jest to możliwe, na ile mieści się to w naszych budżetach, i bardzo mocno apelujemy o to, żeby to hospicjum w Wilnie było nadal finansowo wspierane - powiedział Falkowski.

Pierwsze w krajach bałtyckich hospicjum dla dzieci 

Pierwsze w krajach bałtyckich hospicjum dla dzieci - Dział Dziecięcy Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki - zostało otwarte w Wilnie 15 lutego. Budowa działu trwała dwa lata i pochłonęła ponad 1,5 mln euro. Pieniądze zbierane były m.in. podczas licznych akcji charytatywnych w kraju i za granicą. Głównym sponsorem inicjatywy są PKN Orlen i Orlen Lietuva.

Placówka jednocześnie może przyjąć 12 pacjentów. Jak poinformowała siostra Michaela Rak, pierwsi pacjenci do działu stacjonarnego trafią jeszcze w marcu, najpóźniej w kwietniu. - Trwają przygotowania, żeby zawrzeć wszelkie umowy z litewską kasą chorych, jesteśmy na etapie spotkań z personelem - powiedziała.

Działa już domowe hospicjum. Opieką otoczonych jest czworo dzieci, czworo już odeszło.

Wileńskie Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki powstało w 2012 roku. Jest pierwszym i jedynym hospicjum na Litwie, przyjęło już ponad 4 tys. osób. Placówka dla dorosłych ma 14 łóżek. Działa też hospicjum domowe, które obsługuje nawet 60 osób.


PRDZ/PAP/dad

Zobacz więcej na temat: Litwa Wilno hospicjum

Ukraina: wyjazd do Rosji tylko z paszportem, a nie z dowodem osobistym

02.03.2020 15:26
Od 1 marca Ukraińcy mogą wyjeżdżać do Rosji jedynie za okazaniem paszportu, dotychczas dopuszczalny był dowód osobisty. Od niedzieli granicę przekroczyło ok. 7 tys. osób, kilkunastu odmówiono wyjazdu ze względu na brak paszportu - poinformowała straż graniczna.

Kierunek: Polska. Festiwal Pracy JOBICON

02.03.2020 16:45
To dobry czas dla osób, które za pracą wyjechały za granicę. „Osoby, które zastanawiają się czy znajdą dla siebie pracę w Polsce po powrocie z emigracji, nie mają powodów do niepokoju. Dziś polski rynek pracy jest dla nich bardziej atrakcyjny niż to było kilka lat temu. Dużo łatwiej znaleźć dobrą pracę, często wręcz wybrać najlepszą dla siebie ofertę pracy – przekonuje Emila Dąbrowska, koordynatorka Festiwalu Pracy JOBICON.