X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Milion złotych trafi z programu "Ojczysty - dodaj do ulubionych" do 29 beneficjentów

20.02.2021 08:00
W ramach programu dotacyjnego "Ojczysty - dodaj do ulubionych" do 29 beneficjentów z całej Polski trafi w sumie milion złotych na popularyzację polszczyzny - poinformowało Narodowe Centrum Kultury.
Audio

NCK przekazało, że w 2021 r. do programu "Ojczysty – dodaj do ulubionych" aplikowało 513 wnioskodawców (o ok. 70 proc. więcej niż rok wcześniej). Wyłoniono 29 beneficjentów, którzy otrzymają dofinansowanie na realizację swoich projektów. Przyznano dofinansowania w wysokości od 10 tys. zł do 53 tys. zł. Średnia kwota dotacji to 34 482,76 zł. Łączna kwota dofinansowania w tegorocznym programu wynosi 1 mln zł.

W ramach programu można realizować następujące zadania: projekty edukacyjno-animacyjne wykorzystujące interakcję - w tym: warsztaty, zabawy, gry, również online; projekty popularyzujące wiedzę o języku - wystawy, konkursy tematyczne, konferencje, audycje radiowe i telewizyjne, kampanie i akcje społeczne, również online; strony internetowe promujące język polski, zawierające treści kształtujące kompetencje językowe i komunikacyjne.

NCK podało, że "najpopularniejszą formą realizacji zadań w ramach programu okazały się warsztaty, zabawy i gry edukacyjno-animacyjne, co wskazuje na silną potrzebę interakcji społecznych, którą zapewnia małym i większym społecznościom uczestnictwo w kulturze, zwłaszcza w dobie pandemii koronawirusa i związanych z nią ograniczeń".

Program dotacyjny jest częścią ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej "Ojczysty – dodaj do ulubionych", organizowanej przez Narodowe Centrum Kultury ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jej celem jest kształtowanie świadomości językowej i popularyzowanie poprawnego posługiwania się językiem polskim. Kampania ma przyczynić się do ugruntowania poczucia, że polszczyzna jest tworzona przez każdego użytkownika i że to każdy z nas jest za nią odpowiedzialny.

Kampania została zainaugurowana 20 lutego 2012 roku.

W niedzielę, 21 lutego w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego w ramach kampanii społecznej "Ojczysty – dodaj do ulubionych" NCK zaprasza do internetu na premierę nowej serii vlogów Mateusza Adamczyka pt. "Przejrzysty ojczysty", poświęconej różnym odmianom języka polskiego – gwarom, ale też językowi urzędowemu, naukowemu i migowemu.

PAP/ho