X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruś nieoficjalnie: przedłużono areszt dla Andżeliki Borys

14.05.2021 09:36
Prokuratura generalna Białorusi podjęła decyzję przedłużenia o 5 miesięcy aresztu tymczasowego dla prezes Związku Polaków na Białorusi. Informuje o tym portal "znadniemna.pl"
Audio
  • Białoruś nieoficjalnie: przedłużono areszt dla Andżeliki Borys [posłuchaj]
Andżelika Borys, przewodnicząca Związku Polaków na Białorusi
Andżelika Borys, przewodnicząca Związku Polaków na BiałorusiAgencja Wschod/Forum

Na razie informacja ta nie została potwierdzona przez oficjalne źródła. Redaktor naczelny portalu "znadniemna.pl" Andrzej Pisalnik powiedział Polskiemu Radiu, że informację o przedłużeniu śledztwa uzyskano z wiarygodnego źródła . "Dowiedzieliśmy się, że w ostatnich dniach podjęto decyzję o przedłużeniu tymczasowego aresztu wobec Pani prezes Związku Polaków na Białorusi Andżeliki Borys o 5 miesięcy. Oznacza to , że śledztwo potrwa co najmniej tak długo"-powiedział dziennikarz. 

Andrzej Pisalnik mówi, że na razie nie ma informacji czy areszt przedłużono wobec trojga innych liderów polskiej mniejszości przetrzymywanych od drugiej połowy marca w areszcie w Mińsku. Są oni więzieni pod zarzutem "podżegania do nienawiści na tle narodowościowym". Jest to związane z upamiętnianiem żołnierzy wyklętych przez polską mniejszość na Białorusi.

IAR/ks

Kolejny proces białoruskich opozycjonistów

12.05.2021 17:10
To kolejna rozprawa zwolenników zmian na Białorusi, którzy uczestniczyli w opozycyjnych akcjach protestu.

Znany polski duchowny został "Polakiem Roku 2020" na Litwie

13.05.2021 13:01
Jedyny polski dziennik na Litwie, "Kurier Wileński" ogłosił wyniki plebiscytu "Polak Roku 2020". Został nim ksiądz Wojciech Górlicki

Rosjanie wspierający Aleksieja Nawalnego nie będą anonsować akcji protestacyjnych

13.05.2021 15:30
Według szefa sztabów regionalnych Leonida Wołkowa, chodzi o bezpieczeństwo uczestników protestu, a także o wykorzystywanie nowych form nacisku na władze