X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Wilnie rozpoczęły się siódme Dni Kultury Polskiej

14.11.2019 13:49
W Wilnie w czwartek rozpoczęły Dni Kultury Polskiej. Do niedzieli widzowie zobaczą m.in. spektakle, widowisko muzyczne, filmy krótkometrażowe oraz koncert zespołu z Polski. Wydarzenie jest organizowane po raz siódmy.
Audio
  • Widowisko muzyczne, koncert oraz przegląd filmów krótkometrażowych wypełnią program rozpoczynających się w Wilnie Dni Kultury Polskiej na Litwie. O szczegółach - Kamil Zalewski
Dni Kultury Polskiej w Wilnie
Dni Kultury Polskiej w WilnieŹródło: zw.lt

Dni Kultury Polskiej w tym roku rozpoczął spektakl familijny "Akademia Pana Kleksa", który przygotował Teatr "Maska" z Rzeszowa. Oprócz tego w tegorocznym programie jest widowisko muzyczne "Święty z Wadowic - Jan Paweł II". Jak wyjaśnia w rozmowie z Polskim Radiem Bożena Mieżonis z Domu Kultury Polskiej w Wilnie, jest ono związane z przypadającą w 2020 roku setną rocznicą urodzin papieża Polaka. Prezentacja widowiska odbędzie się jutro wieczorem. Na scenie wystąpi m.in. osiemnastoosobowa orkiestra, a także polscy wokaliści i aktorzy.

W trakcie Dni Kultury Polskiej odbędą się też warsztaty pieczenia pierników, wycieczka, prezentacja filmów krótkometrażowych, a na zakończenie wystąpi polski zespół "Mikromusic". Jak mówi Artur Ludkowski, dyrektor Domu Kultury Polskiej w Wilnie, program został tak ułożony, aby każdy znalazł coś dla siebie. - Staramy się, aby było bardzo różnorodnie dla wszystkich. Mamy nadzieję, że trafiamy w gusta - wyjaśnia. W jego ocenie różnorodność oferty kulturalnej na Litwie jest bardzo szeroka. - Widzowie chętnie przychodzą. Każdy znajduje coś dla siebie - dodaje Ludkowski.

Dni Kultury Polskiej na Litwie potrwają do niedzieli.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Wilno KULTURA Litwa