X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Boże Ciało" Jana Komasy z nominacją do Oscara

13.01.2020 15:01
Film Jana Komasy "Boże Ciało" został nominowany do Oscara w kategorii "film międzynarodowy".
Audio
  • Film "Boże Ciało" powalczy o Oscara. Obraz Jana Komasy otrzymał nominację w kategorii najlepszego filmu międzynarodowego. Materiał Marka Wałkuskiego (IAR)
  • Krytyk filmowy Łukasz Maciejewski powiedział, że nominacja do Oscara dla "Bożego Ciała" to krok milowy w karierze reżysera Jana Komasy (IAR)
  • Radość twórców "Bożego Ciała" z oskarowej nominacji [posłuchaj]
Kadr z oficjalnego zwiastuna filmu.
Kadr z oficjalnego zwiastuna filmu. Źródło: youtube/KinoSwiatPL

W tym roku kategorię „Najlepszy film nieanglojęzyczny” zastąpiono kategorią „Najlepszy film międzynarodowy”. Poza „Bożym Ciałem” o złotą statuetkę powalczą jeszcze obrazy: „Kraina miodu” - z Macedonii Północnej, „Nędznicy” - Francja, „Ból i blask” - Hiszpania oraz „Parasite” - Południowa Korea.

Film Jana Komasy opowiada o młodym mężczyźnie, który po wyjściu z zakładu poprawczego zostaje w małej wsi wzięty za księdza. Scenariusz napisał Mateusz Pacewicz, w roli głównej wystąpił Bartosz Bielenia.

Nominacje w najważniejszych kategoriach

Najwięcej, bo 11 nominacji, zdobył "Joker" Todda Phillipsa, wyróżniony między innymi za reżyserię i w kategorii "najlepszy film". Drugie miejsce zajęły filmy: "1917'", "Pewnego razu... w Hollywood" i "Irlandczyk". Każdy z nich dostał po 10 nominacji.

W kategorii "Najlepszy film" nominowano także następujące obrazy: "1917", "Irlandczyk", "Małe kobietki", "Parasite", "Historię małżeńską", "Jojo Rabbit", "Le Mans'66", "Małe kobietki" i "Pewnego razu... w Hollywood".

W kategorii "najlepszy reżyser" nominowani zostali: Sam Mendes za "1917", Todd Phillips za "Jokera", Quentin Tarantino za "Pewnego razu... w Hollywood", Martin Scorsese za "Irlandczyka" i Joon-ho Bong za "Parasite".

W kategorii "najlepszy aktor pierwszoplanowy" nominacje otrzymali: Antonio Banderas - "Ból i blask", Adam Driver - "Historia małżeńska", Leonardo DiCaprio - "Pewnego razu... w Hollywood", Jonathan Pryce - "Dwóch papieży" i Joaquin Phoenix za rolę w "Jokerze". Nominacje w kategorii "najlepsza aktorka pierwszoplanowa" przypadły: Charlize Theron za "Gorący temat", Scarlett Johansson - "Historia małżeńska", Saoirse Ronan - "Małe kobietki", Cynthia Erivo - "Harriet" i Renee Zellweger za rolę w filmie "Judy".


Ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się 9 lutego w Dolby Theatre w Hollywood.

IAR/dad


Zobacz więcej na temat: Boże Ciało Jan Komasa kino