X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Mieszko". Seria komiksowa o pierwszym władcy Polan

11.07.2020 09:30
Album zatytułowany "Dziedzictwo" otwiera, zaplanowany na kilka komiksów, cykl publikacji o początku Polski Piastów.
Audio
  • "Mieszko" - komiksowa seria o narodzinach piastowskiej Polski [POSŁUCHAJ]
Kadar z komiksu Mieszko: Dziedzictwo
Kadar z komiksu "Mieszko: Dziedzictwo"Przemysław Świszcz

Seria komiksowa "Mieszko" przenosi czytelnika do średniowiecza, w czasy początków polskiej państwowości. Pierwszy tom zatytułowany "Dziedzictwo" opowiada o początku drogi Mieszka do władzy, która miała mu umożliwić zjednoczenie Polan, co w efekcie doprowadziło do monarchii Piastów.

Cykl, za który jako scenarzysta i rysownik odpowiada Przemysław Świszcz, to próba rekonstrukcji biografii pierwszego polskiego władcy - opartej na historycznych źródłach, ale fabularyzowanej w tym zakresie, którego nie obejmują późniejsze kroniki. To także wizualna podróż w świat dawnych Słowian, pełen pogańskich wierzeń, w którym to przyroda wciąż dominowała nad człowiekiem. Kolejny tom serii ma się ukazać jeszcze w tym roku, a informacje o postępach prac można śledzić za pośrednictwem kanału projektu w mediach społecznościowych.

Z Przemysławem Świszczem, rysownikiem i scenarzystą serii oraz Robertem Siwkiem, koordynatorem projektu "Mieszko", rozmawiał Przemysław Pawełek.