X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Trwa szósta edycja Wielkiej Zbiórki Książek

18.09.2020 13:13
Promująca czytelnictwo Fundacja Zaczytani.org po raz kolejny organizuje kampanię społeczną i zbiera książki, które powędrują do szpitalnych bibliotek
Audio
Marta Tittenbrun i Michał Stępień z Fundacji Zaczytani.org
Marta Tittenbrun i Michał Stępień z Fundacji Zaczytani.orgFoto: Ewa Plisiecka/PRdZ

8 września rozpoczęła się szósta edycję akcji zbierania książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wielka Zbiórka Książek to coroczna kampania prowadzona przez miesiąc w całej Polsce. W tym czasie do ok. 1300 punktów których każdy może przynieść przeczytane przez siebie książki. Mają też miejsce wydarzenia czytelnicze z udziałem ambasadorów Fundacji Zaczytani.org oraz wystawy Zaczytanych Ławek w trzech dużych miastach. Książki zebrane podczas Wielkiej Zbiórki Książek trafią do Zaczytanych Bibliotek, które Fundacja Zaczytani.org otwiera w szpitalach i innych placówkach pomocowych.

W Wielką Zbiórkę Książek angażują się ambasadorzy fundacji, m.in. popularni aktorzy Mateusz Damięcki, Anna Dereszowska, Grażyna Wolszczak czy Artur Barciś.

Podczas Wielkiej Zbiórki Książek 2019 zebrano 603 tys. książek, dzięki którym mogło powstać 288 Zaczytanych Bibliotek.

- Do akcji mogą dołączyć także Polacy z zagranicy – mówi Marta Tittenbrun z fundacji. Z Martą Tittenbrun i Michałem Stępniem, koordynatorami akcji, rozmawia Ewa Plisiecka.