X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Cykl polskich filmów w litewskiej telewizji

05.03.2021 18:32
Litewska telewizja publiczna rozpoczęła cykl polskich filmów, które będą prezentowane przez kolejne tygodnie, począwszy od 5 marca. Widzowie na Litwie będą mieli okazję zobaczyć najbardziej znane polskie produkcje z ostatnich lat.
Audio
  • Litewska telewizja publiczna rozpoczyna cykl polskich filmów, które będą prezentowane przez kolejne tygodnie. Widzowie na Litwie będą mieli okazję zobaczyć najbardziej znane polskie produkcje z ostatnich lat. Materiał Kamila Zalewskiego
Kadr z filmu Zimna wojna
Kadr z filmu "Zimna wojna"mat. prasowe/Kino Świat

Litewska telewizja na swoim kanale LRT Plius zamierza zaprezentować widzom w sumie 11 filmów. Cykl, który potrwa do maja, rozpoczną filmy Andrzeja Wajdy. - Andrzej Wajda to jeden z najbardziej znanych polskich reżyserów, nie tylko w Polsce, ale też na świecie. Jego kino jest nie tylko epickie, ale też wrażliwe i ludzkie - mówi w zapowiedzi, opublikowanej w sieciach społecznościowych Giedre Vyšniauskaite z wileńskiego kina "Pasaka". Pierwszy zostanie pokazany film "Brzezina" z 1970 roku. W kolejne piątkowe wieczory widzowie zobaczą "Wielki Tydzień", "Pana Tadeusza" oraz "Katyń. Litewski nadawca przypomina, że większość filmów Andrzeja Wajdy była inspirowana historią Polski.

Stacja pokaże też dzieła innych polskich reżyserów. Zaprezentowane będą m.in. "Duże zwierzę" Jerzego Stuhra, "Plac Zbawiciela" Krzysztofa Krauzego, "Jasminum" i "Wenecja" Jana Jakuba Kolskiego i "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Litwa kino

NAWA i Fundacja Kościuszkowska łączą siły w promocji języka polskiego w Stanach Zjednoczonych

06.03.2021 10:00
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej postawiła sobie za główny cel dotarcie z językiem polskim do każdego miejsce na święcie i promocję polszczyzny na wszystkich kontynentach. Stąd szeroko rozwinięta współpraca z zagranicznymi ośrodkami badawczymi, instytucjami kulturalnymi czy uniwersytetami. W ostatnim czasie NAWA nawiązała również współprace z Fundacją Kościuszkowską, która również wspiera intelektualną i kulturową wymianę między Polską a Stanami Zjednoczonymi.

Rosja: sąd w Twerze nie przedstawił uzasadnienia decyzji w sprawie katyńskich tablic

05.03.2021 18:27
Sąd w Twerze, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, do dziś nie przedstawił uzasadnienia decyzji o odmowie wszczęcia postępowania, w sprawie demontażu katyńskich tablic. Od ogłoszenia postanowienia minął tydzień. - Ta sprawa ma charakter polityczny i decyzje nie zapadają w Twerze - powiedział Polskiemu Radiu prawnik reprezentujący stowarzyszenie "Memoriał". Historycy "Memoriału" domagają się, aby tablice ponownie zawisły na ścianie budynku, w którym NKWD rozstrzeliwało polskich oficerów i obywateli Związku Radzieckiego.

Irlandia spadła w notowaniach na najbardziej atrakcyjne miejsce pracy

06.03.2021 09:57
Irlandia w ciągu ostatnich trzech lat spadła o sześć miejsc w rankingach najbardziej atrakcyjnych miejsc pracy na świecie.